Miasto Sezon na remonty dróg. Uwaga na utrudnienia

Opublikowano 11 maja, 2018 | przez Leszek Sobieraj

0

Sezon na remonty dróg. Uwaga na utrudnienia

W związku z  przebudową DK-44 (ul. Oświęcimska), w poniedziałek – 14.05 – planowane jest wprowadzenie kolejnej zmiany organizacji ruchu -  zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. Urbanowickiej z ul. Oświęcimską.

REKLAMA

Z uwagi na wcześniejsze wyłączenie skrzyżowania ul. Głównej z Oświęcimską, wyjazd na DK44 z dzielnicy Urbanowice będzie możliwy przez ul. Serdeczną z wykorzystaniem ronda Urbanowice. Ponowne udostępnienie skrzyżowania ul. Urbanowickiej z ul. Oświęcimską planowane jest od środy, 23.05. Ta kilkudniowa zmiana organizacji ruchu umożliwi firmie EUROVIA Polska S.A przebudowę sieci uzbrojenia terenu i roboty drogowe.

MZUiM przeprasza za wszelkie niedogodności związane z realizacją inwestycji, prosi o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków.

Na innych tyskich drogach także trwają prace, głównie remontowe, na co budżet miasta przeznaczy w tym roku ponad 4 mln zł.  W pierwszej kolejności nową nawierzchnię zyskają ulice Szojdy i Lokalna. Na czas remontu na obu tych ulicach będą występować utrudnienia w ruchu. Ulica Szojdy zostanie wyremontowana na około 450-metrowym odcinku od ul. Strzeleckiej do ul. Targiela. Stara nawierzchnia zostanie sfrezowana, a znajdujące się w drodze urządzenia wyregulowane. Dopiero później będzie można położyć nową asfaltową nakładkę. Na czas wykonywania prac droga będzie zawężona i wprowadzony zostanie ruch wahadłowy (sterowanie ręczne ruchem). Wartość prac to blisko 200 tys. zł .

Jednocześnie remontowana będzie ul. Lokalna w rejonie oczyszczalni. Jezdnia zostanie poszerzona (gównie na łukach), a prace prowadzone będą na kilku odcinkach, których łączna długość to około 500 m.  Oba remonty potrwają od kilku do kilkunastu dni. Następnie ekipy drogowców przeniosą się na ul. Budowlanych (odcinek od dawnego budynku ZEG-u do ul. Wojska Polskiego) oraz na ul. Katowicką. Wszystkie prace wykona firma WPRD Katowice, która w tym roku odpowiada za remonty dróg i ulic w Tychach (dokładnie chodzi o asfaltowe nakładki).

Na zdjęciu – prace na DK 44.

MZUiM

Podziel się informacją!Back to Top ↑