Miasto Tyskie Targi Śniadaniowe idą w miasto

Opublikowano 8 maja, 2018 | przez Wojciech Wieczorek

0

Tyskie Targi Śniadaniowe idą w miasto

Wygodny leżak, błękitne niebo, słoneczne ciepło, a do tego zdrowa przekąska i sok ze świeżych owoców – tak zapowiadają się drugie w nowym sezonie Tyskie Targi Śniadaniowe. Odbędą się w najbliższą sobotę,12 maja od godz. 9 do 12.

REKLAMA

Idea Tyskich Targów Śniadaniowych opiera się możliwości konsumpcji zdrowych produktów na świeżym powietrzu. Podobnie jak w poprzednich edycjach, oprócz wystawców ze zdrową żywnością pojawia się strefa dla najmłodszych oraz część wypoczynkowa z leżakami i stolikami.

- Prawie 2 lata temu na Rynku zaczynaliśmy naszą przygodę z organizacją Tyskich Targów Śniadaniowych. Rynek to jeden z najważniejszych symboli naszego miasta. Nie wyobrażamy sobie, żeby nas tam zabrakło i dlatego nowy sezon zainaugurowaliśmy 21 kwietnia właśnie tam. Już jednak w ub. roku pojawialiśmy się także w kilku innych miejscach i plan na ten sezon jest podobny – mówi Aldona Iwaniuk ze Stowarzyszenia Inicjatywa Tyska.

Tyskie Targi Śniadaniowe ruszają zatem w miasto. W najbliższą sobotę, 12 maja kolorowe stoiska, leżaki i przede wszystkim zdrowe, kolorowe jedzenie pojawią się na ryneczku osiedla K, czyli na pl. Korfantego. A w miesiącach letnich zawędrują na teren Ośrodka Wypoczynkowego w Paprocanach. – Formuła Targów w Paprocanach okazała się sporym sukcesem. W czasie wakacji na pewno tam wrócimy – dodaje A. Iwaniuk.

Lista wystawców cały czas jest otwarta. Organizatorzy zapraszają przede wszystkim lokalne podmioty, które oferują produkty korespondujące z ideą zdrowego odżywiania. Udział w imprezie jest bezpłatny. Zainteresowani możliwością wystawienia się na targach powinni zgłosić się do inicjatorów wydarzenia droga mailową na adres zdrowetychy@gmail.com.

Inicjatorem i pomysłodawcą Tyskich Targów Śniadaniowych jest stowarzyszenie na rzecz rozwoju miasta „Inicjatywa Tyska”, a patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęła Daria Szczepańska, zastępca prezydenta Tychów ds. społecznych. Targi są częścią szerszej inicjatywy – programu edukacyjnego „Zdrowe Tychy” prowadzonego niemal w 30 tyskich szkołach. Jego zasadniczym celem jest międzypokoleniowa promocja zdrowego stylu życia wśród mieszkańców miasta.

Podziel się informacją!Back to Top ↑