Miasto Jak znikał ZEG

Opublikowano 8 maja, 2018 | przez Wojciech Wieczorek

0

Jak znikał ZEG

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza w czwartek, 10 maja na wernisaż niecodziennej wystawy zdjęć, zatytułowanej „ZEG THE END”.

REKLAMA

Siódemka członków TTF pokaże na wystawie 26 fotografii, dokumentujących to, jak z tyskiego krajobrazu powoli znika jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów – budynek Zakładu Elektroniki Górniczej przy zbiegu ulic Budowlanych i Burschego. Pomysłodawczynią wystawy jest Magdalena Borucka. – Na zdjęciach zobaczymy proces rozbiórki budynku, zajrzymy do jego wnętrza. Nie zabraknie też oczywiście najbardziej charakterystycznego elementu zakładu – fragmentów mozaiki przedstawiającej obwód drukowany – opowiada. – Cieszę się, że w Tyskim Towarzystwie Fotograficznym są pasjonaci, którzy czują, że historia dzieje się na naszych oczach i uwieczniają codzienność, której jutro może nie być – dodaje Magdalena Borucka, której prace zobaczymy na wystawie obok fotografii autorstwa Tomasza Jodłowskiego, Artura Szlezingera, Lidii Sznepki, Tomasza Czardybona, Fryderyka Parwickiego i Magdaleny Tekli.

Wernisaż rozpocznie się w czwartek o godz. 18 w galerii SDK „Tęcza” przy al. Niepodległości 188. Wystawę będzie można tam oglądać do końca lipca.

Foto: Magdalena Borucka

Podziel się informacją!Back to Top ↑