Siatkówka: Awans MOSM do półfinału MP

0
529

Bardzo dobrze zaprezentowały się podczas ćwierćfinału mistrzostw polski młodziczek w siatkówce zawodniczki MOSM Tychy. Podopieczne Przemysława Ciukaja i Moniki Szynczewskiej zajęły drugie miejsce i awansowały do półfinału.
Turniej ćwierćfinałowy rozegrany został w Opolu. Przypomnijmy, iż wcześniej tyszanki zdobyły brązowy medal mistrzostw Śląska, który dał im prawo startu w rozgrywkach na szczeblu ogólnopolskim. W Opolu rywalizowało sześć zespołów: Trójka Sulechów, Eco Uni Opole, UKS Lubań, MKS Dąbrowa Górnicza, NTSK Nysa i MOSM Tychy. W meczach grupowych tyszanki bez straty seta pokonały Trójkę Sulechów 2:0 (25:9, 25:15) i i Eco Uni Opole 2:0 (25:21, 25:11). W pierwszym meczu fazy finałowej wygrały 2:0 (25:21, 25:22) z UKS Lubań i awansowały do finału, gdzie zmierzyły się z ekipą MKS Dąbrowa Górnicza. Tutaj jednak przegrały 0:2 (19:25, 21:25), ale oba zespoły awansowały do turnieju półfinałowego MP. Trzecie miejsce zajął UKS Lubań, wygrywając z ECO Uni Opole 2:0 (25:18, 25:23).
Po indywidualna nagrodę sięgnęła Zuzanna Biszczanik z MOSM Tychy, która została wybrana najlepszą rozgrywającą, a w tyskiej drużynie grały ponadto: Martyna Binek, Oliwia Będkowska, Wiktoria Błaszczak, Natalia Borowy, Amelia Ciaputa, Paola Divis, Joanna Kokoszka, Kinga Krokosz, Magdalena Potrawa, Aleksandra Skowronek, Magda Stambrowska, Nikola Zadylak i Zuzanna Zazakowny.
– Dziewczyny spisały się bardzo dobrze, grały walecznie, za co chciałbym im serdecznie podziękować – powiedział trener Przemysław Ciukaj. – Dziękujemy także kibicom za doping, jak ktoś powiedział – „Najlepsi kibice, to tyscy rodzice”. Hala II LO w Opolu była wypełniona po brzegi, atmosfera była taka, jakbyśmy grali przy wielkiej widowni, a stawką były medale mistrzostw świata. Teraz czekają nas półfinały mistrzostw Polski, które odbędą się 12-13 maja w Warszawie. Naszymi rywalkami będą: UKS Atena Warszawa, UKS Barnim Goleniów, UKS Piątka Turek.

*   *   *

W Kaliszu, 18.05-20 maja, rozegrana zostanie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w siatkówce. Do kadry Śląska powołanych zostało czworo zawodniczek i zawodników MOSM/TKS Tychy: Oliwia Cieśla, Maja Chwałek, Maria Hanusik i Jakub Wichór.