Lider poległ w Tychach!

0
75

Liderująca w tabeli I ligi i walcząca o awans do Ekstraklasy drużyna Miedzi Legnica poniosła pierwszą w tym roku porażkę. Pogromcami lidera okazali się być piłkarze GKS Tychy, którzy w późny piątkowy wieczór wygrali 1:0 (0:0).
Po pierwszej, wyrównanej i toczonej głównie w środkowej strefie boiska połowie, na Stadionie Miejskim mieliśmy bezbramkowy remis. Już jednak pięć minut po wznowieniu gry po przerwie rezultat się zmienił, a autorem gola, dającego tyszanom prowadzenie był Łukasz Grzeszczyk. Kapitan GKS pięknym, precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego nie dał swojemu imiennikowi w bramce Miedzi – Łukaszowi Sapeli – najmniejszych szans na obronę.
Rozeźleni utratą gola legniczanie rozpoczęli napór na bramkę strzeżoną przez Konrada Jałochę, ale bramkarz i defensywa GKS spisywali się bez zarzutu. Na liczne ataki gości miejscowi odpowiadali groźnymi kontrami i niewiele brakowało, by ich triumf był bardziej okazały. Skończyło się jednak na skromnym 1:0, ale trzy punkty w potyczce z najlepszym zespołem ligi mają swoją trudną do przecenienia wartość.
GKS Tychy – Miedź Legnica 1:0 (0:0). Gol: Grzeszczyk (50′).
GKS: Jałocha – Abramowicz (64′ Fidziukiewicz), Tanżyna, Biernat, Mańka – Grzybek, Wróblewski (75’Kaczmarczyk), Daniel, Bernhardt (87′ Matusiak), Grzeszczyk – Zapolnik. Żółta kartka: Mańka.