Koszykówka: GKS w półfinale!

0
156

To był mecz, który długo jeszcze będziemy wspominać – po znakomitym występie koszykarze GKS Tychy pokonali dzisiaj w 4. meczu ćwierćfinału R8 Basket AZS Politechnikę Kraków 113:105 i awansowali do półfinału play off.
GKS Tychy – R8 Basket AZS Politechnika Kraków 113:105 (29:24, 27:30, 25:27, 32:24).
GKS: Szymczak 35, Jankowski 23, Hałas 21, Kowalewski 16, Kulon 7, Słupiński 7, Deja 4, Małgorzaciak 0.
Pary półfinałowe: Spójnia Stargard – GKS Tychy i Jamalex Polonia 1912 Leszno – Sokół Łańcut. Pierwsze mecze 28 i 29.04.

(poprzednio w portalu)
W meczu nr 3. ćwiercfinału I ligi koszykówki, GKS Tychy pokonał R8 Basket AZS Politechnikę Kraków 103:93 i prowadzi 2:1 w meczach play off. Gra toczy się do trzech zwycięstw i jutro możemy być świadkami awansu drużyny do półfinału!
Po wykonaniu planu minimum w Krakowie, czyli wygraniu jednego meczu, dwumecz na własnym parkiecie tyszanie zaczęli od zwycięstwa. Jak można było oczekiwać, spotkanie było bardzo wyrównane, choć przez niemal cały czas toczyło się z lekką przewagą gospodarzy. Pierwszą kwartę tyszanie minimalnie wygrali, drugą przegrali jednym punktem. W  trzeciej odsłonie odskoczyli rywalom na 7 pkt, ale goście znów odrobili stratę. Było 69:69 i choć Fenrych rzucił z akcji, trzy osobiste Załuskiego dały przyjezdnym na koniec kwarty prowadzenie 72:71.
W ostatniej kwarcie emocje rosły z każdą  minutą. Kiedy w 5. min. GKS miał 6 pkt przewagi, trener gości poprosił o czas. Niewiele to pomogło… Na 3 minuty przed końcem Jankowski rzucił trójkę i było 90:82. Kowalewski wywindował wynik na 95:84, potem z akcji rzucił Jankowski,  a na 47 sekund przed ostatnia syreną, za sprawą trójki  „Kowala”, pękła „setka” – 100:91. Mecze efektowną indywidualną akcją zakończył Szymczak i w ten sposób GKS po raz drugi pokonał AZS Politechnikę Kraków.
Jutro, o godz. 18 rozegrane zostanie czwarte spotkanie i tyscy koszykarze liczą, że kibice pomogą im zakończyć ćwierćfinałowe starcie. Gwarantują sporą dawkę emocji, więc nie sprawmy im zawodu!
GKS Tychy: Jankowski 22 (5), Kowalewski 16 (4), Szymczak 15 (2), Słupiński 12, Kulon 6 (2), oraz Deja 12, Małgorzaciak 13 (2), Hałas 5, Fenrych 2.