Miasto Będzie pomnik na stulecie

Opublikowano 17 kwietnia, 2018 | przez Wojciech Wieczorek

0

Będzie pomnik na stulecie

Powołany przez prezydenta Tychów zespół przygotowujący program obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości już ostro pracuje. Z tego, co już wiadomo, planowane jest zorganizowanie stu wydarzeń na przestrzeni stu ostatnich dni 2018 roku. Między Urzędem Miasta a szkołą muzyczną stanąć ma Pomnik Niepodległości.

REKLAMA

Wstępną koncepcję monumentu, autorstwa prof. dr. hab. Romana Kurzawskiego z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, prezentujemy jako pierwsi. Pomnik Niepodległości ma mieć kształt skrzydeł złożonych w literę „V”; obecnie trwają prace nad ostatecznym jego kształtem i szczegółami technicznymi.

Jak się dowiedzieliśmy, w programie obchodów, które zaplanowano na 100 dni (od 23 września do końca grudnia) znajdą się m.in. uroczystości kościelne, koncerty muzyki polskiej, widowisko pt. „Wolność” w wykonaniu tyszan, akcja społeczna Muzeum Miejskiego „Portret rodzinny tyszan na 100 lat Niepodległej”, lekcje patriotyczne, maraton kina polskiego i wiele innych przedsięwzięć w każdym zakątku miasta.

Podziel się informacją!Back to Top ↑