Hokej: 8:3 i 4:0 z Bytomiem na początek play off

0
56

Po raz drugi hokeiści GKS Tychy pokonali TMH Polonię Bytom, wygrywając dzisiaj 4:0. Tym samy podopieczni Andreja Gusowa znaleźli się w połowie drogi do półfinału PHL.
GKS Tychy – TMH Polonia Bytom 4:0 (2:0, 0:0, 2:0).
1:0 Mateusz Bryk – Gleb Klimenko – Artyom Mentsiuk (7)  5/3
2:0 Jakub Witecki – Radosław Galant- Kamil Kalinowski (12).
3:0 Adam Bagiński – Michał Kotlorz (44) 5/4.
4:0 Alexander Szczechura – Gleb Klimenko – Bartłomiej Pociecha (50) 5/4.
GKS Tychy: Murray (Lewartowski) – Pociecha, Ciura; Galant, Kalinowski, Witecki – Bryk, Górny; Gościński, Rzeszutko, Bagiński – Kolarz, Jachym; Bepierszcz, Cichy, Szczechura – Kotlorz, Kaznadziej; Klimienko, Mianciuk, Huovinen.
Poprzednio w portalu
Rozpoczęła się decydująca faza rywalizacji o mistrzostwo Polski. W pierwszym meczu ćwierćfinału play off GKS Tychy pokonał Polonię Bytom 8:3.
W play off – nie ma łatwych meczów i potyczka z 8. zespołem tabeli zmusiła tyszan do sporego wysiłku. Co prawda po pierwsze tercji podopieczni trenera Gusowa prowadzili 2:0, jednak po przerwie rywale odrobili straty i doprowadzili do wyrównania. Dwa kolejne gole zdobyli tyszanie, ale Polonia znów złapała kontakt. Końcówka spotkania w wykonaniu tyszan okazała się jednak zabójcza dla rywali. W ciągu czterech minut GKS zdobył cztery gole, co przesadziło o losach meczu.

GKS Tychy – TMH Polonia Bytom 8:3 (2:0, 2:2, 4:1).
1:0 Mateusz Bepierszcz – Michael Cichy, Alex Szczechura (5).
2:0 Joonas Huovinen – Adam Bagiński, Jarosław Rzeszutko (10) 5/4.
2:1 Lukáš Novák – Błażej Salamon (21).
2:2 Tomasz Pastryk – Tomasz Kozłowski (24,) 5/4.
3:2 Radosław Galant – Jakub Witecki, Kamil Górny (25).
4:2 Michał Kotlorz – Jarosław Rzeszutko (28) 5/4.
4:3 David Turoň – Sebastian Owczarek, Filip Stoklasa (48).
5:3 Bartosz Ciura – Mateusz Bryk, Filip Komorski (53) 5/3.
6:3 Michael Cichy – Mateusz Bryk, Alex Szczechura (54) 5/4.