Miasto Konferencja o ochronie danych

Opublikowano 21 lutego, 2018 | przez Wojciech Wieczorek

0

Konferencja o ochronie danych

W środę, 21 lutego w Centrum Szkoleniowym Śródmieście, mieszczącym się przy ul. Niepodległości 32 odbyła się konferencja „RODO a ochrona danych osobowych po 25 maja 2018”. Konferencja poświęcona była tematowi ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, które w polskiej nomenklaturze zwane jest „RODO”.

REKLAMA

W konferencji udział wzięli Przemysław Szczurek specjalista ds. bezpieczeństwa informacji w TUV NORD i Janusz Czauderna ekspert TUV NORD Polska w zakresie ochrony danych osobowych. Rozmawiano o tym na czym dokładnie będą polegały wprowadzone zmiany, kogo one będą obejmować; wyjaśniono, które artykuły są najistotniejsze, co grozi za ich nieprzestrzeganie oraz jak się przygotować do ich wdrożenia. W trakcie konferencji przedstawiono zarówno informacje dotyczące zmian w przepisach, jak również rozwiązania, których użycie zapewni zgodność z prawem w zakresie ochrony danych osobowych.

Adresatami konferencji byli właściciele firm, członkowie kadry kierowniczej, dyrektorzy personalni, specjaliści od przetwarzania i bezpieczeństwa danych, osoby pracujące z danymi osobowymi (marketing, sprzedaż) oraz osoby, które bezpośrednio lub pośrednio mają dostęp do danych osobowych lub odpowiadają za zarządzanie ryzykiem związanym z ich przetwarzaniem.

- W konferencji udział wzięło blisko 200 osób – mówi Karolina Chemicz-Pałys z Centrum Szkoleniowego Śródmieście. – Wychodząc naprzeciw realnym potrzebom firm i instytucji w zakresie stosowania procedur ochrony danych osobowych CS Śródmieście wraz z TUV NORD Polska przygotowało ofertę szkoleniową w zakresie RODO oraz uprawnień inspektora danych osobowych. Terminy szkoleń już niebawem zostaną opublikowane na stronie www.edukacja.tychy.pl. Dodatkowo dla uczestników konferencji przygotowano specjalne rabaty na szkolenia w podziękowaniu za udział w spotkaniu – dodaje Karolina Chemicz-Pałys. Oprócz szkolenia realizowane będą także odpowiednie audyty oraz całe systemy wdrażania procedur RODO w firmach i instytucjach. Zmiany wejdą w życie już 25 maja 2018 r.

Tekst i foto: Kamil Peszat

Podziel się informacją!Back to Top ↑