Dobry start na Spartan Race Winter

0
312

Tyscy Spartanie rozpoczęli sezon biegowy od startu w Spartan Race Winter w Valcianskiej Dolinie na Słowacji.
Dla tyskiej grupy był to pierwszy start w biegach z przeszkodami w tym roku, a także pierwszy zimowy Spartan Race. Bieg rozegrano w malowniczej scenerii słowackiego Snowlandu na dystansie ponad 7 km, z czego dwa kilometry były stromym podejściem na szczyt jednej z gór. Bieg ukończyło 12 tyszan, regularnie trenujących w Viking Training Center, pod okiem Sławomira Buturli, ukończyło bieg. Najlepiej spisał się Michał Żerdka, który okazał się bezkonkurencyjny w swojej „fali”, a w ogólnej klasyfikacji zajął 51. miejsce (na 2355 zawodników!) i 11. w kat. (na 1268).
Z kolei wśród pań na 568 startujących Martyna Bulanda uplasowała się na 43. miejscu, a Justyna Pachut na 60.
Kolejny start – 24 marca w Bytomiu, gdzie na ekipę Vikinga czekać będzie ok. 15 km trasa. Tyska grupa nie jest zamknięta, a każdy śmiałek może do niej dołączyć.
– Nie można się bać, że się nie da rady czegoś zrobić. W grupie wszystko jest łatwiejsze, a zespół jest na tyle zgrany, że każdą nową osobę będzie mocno motywował – powiedział Sławomir Buturla.