Miasto Uwaga wypadki! Policja apeluje o ostrożność przy przechodzeniu przez pasy

Opublikowano 5 lutego, 2018 | przez Leszek Sobieraj

0

Uwaga wypadki! Policja apeluje o ostrożność przy przechodzeniu przez pasy

W ostatnim czasie  doszło do dwóch potraceń na oznakowanych przejściach dla pieszych. Wstępne ustalenia policjantów wskazywały na nieustąpienie pierwszeństwa pieszym przechodzącym przez pasy. W obu przypadkach kierującym zostało zatrzymane prawo jazdy, a dokładne okoliczności wyjaśnią prowadzone postępowania.

REKLAMA

2 lutego na ul. Mikołowkiej 25-letnia kierująca oplem corsą, jadąc lewym pasem ulicą Mikołowską w kierunku Oświęcimia, nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu, który przechodził na oznakowanym przejściu dla pieszych, z lewej strony na prawą. 34-letni poszkodowany trafił do szpitala doznając krwotoku wewnątrz czaszkowego, złamania miednicy oraz barku. Dzień później  na skrzyżowaniu ul. Cyganerii z ul. Czystą 57-letni kierowca opla vectry, jadąc ul. Cyganerii w kierunku ul. Grota Roweckiego, potrącił pieszego przechodzącego z prawej na lewą stronę. 80-letni poszkodowany najprawdopodobniej ze złamaniem kręgosłupa trafił do szpitala.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy zarówno kierującej corsą, jak i mężczyźnie, który prowadził vectrę. Mundurowi wyjaśniają szczegóły okoliczności powyższych wypadków i apelują o kierowanie się na drodze nie tylko przepisami ruchu drogowego, ale i zdrowym rozsądkiem.

Kierujący w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych mają obowiązek zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość zarówno do obowiązujących przepisów jak i warunków panujących na drodze. Natomiast pieszym powinno przypominać się mało akcentowaną w ostatnich latach zasadę, by – niezależnie od tego, gdzie się przechodzą przez jezdnię – spojrzeli w lewo, potem w prawo, ponownie w lewo i dopiero upewniwszy się, że nic nie nadjeżdża – weszli na jezdnię. Wszyscy natomiast powinni kierować się zasadą ograniczonego zaufania.

Podziel się informacją!Back to Top ↑