Miasto Ul. Obywatelska: Jak ominąć utrudnienia?

Opublikowano 5 lutego, 2018 | przez Leszek Sobieraj

0

Ul. Obywatelska: Jak ominąć utrudnienia?

W związku z przebudową ul. Obywatelskiej w Tychach, wytyczone zostało przejście dla pieszych.

REKLAMA

Idąc od ulicy Browarowej, warto kierować się w stronę hal chłodniczych, by następnie skręcić w trakt biegnący wzdłuż Potoku Wilkowyjskiego. W ten sposób będzie można ominąć rejon robót drogowych i dostać się na ul. Szkolną.

Inwestycja prowadzona jest na kilku odcinkach ul. Obywatelskiej, gdzie wprowadzono zawężenia jezdni i obowiązuje ruch wahadłowy, którym steruje sygnalizacja świetlna. Ulica zostanie rozbudowana na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Mikołowską a Browarową. Oprócz wymiany nawierzchni i poszerzenia jezdni powstaną chodniki, ścieżka rowerowa, zjazdy do posesji, a przepust na Potoku Tyskim zostanie wymieniony na nowy. Ponadto na wysokości dojazdu do zlokalizowanych w tym rejonie chłodni wybudowane zostanie rondo (szerokość jezdni wyniesie 7 metrów, a pierścienia najazdowego 2 metry).

Przybędzie także 19 stanowisk postojowych równoległych do drogi oraz 8 miejsc prostopadłych (przy drodze do chłodni). Zaprojektowano dwa przystanki autobusowe z zatokami oraz cztery bez zatok. Nowa droga zostanie odwodniona i oświetlona.

Wykonawcą zadania jest Skanska S.A., a wartość umowy to nieco ponad 9 mln. zł. Prace mają potrwać do jesieni.

Podziel się informacją!



Back to Top ↑