Miasto Nowy fortepian dla szkoły muzycznej

Opublikowano 30 stycznia, 2018 | przez Wojciech Wieczorek

0

Nowy fortepian dla szkoły muzycznej

W czwartek, 25 stycznia w Zespole Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego odbył się koncert półroczny w wykonaniu uczniów, którego najważniejszym momentem było przekazanie szkole nowo zakupionego fortepianu marki W. Hoffmann.

REKLAMA

Na koncercie nie zabrakło gości honorowych, wśród których znalazła się Barbara Rybicka-Kalabińska – córka patrona tyskiej szkoły oraz profesor Andrzej Jasiński – wybitny pianista i pedagog, który w katowickiej Akademii Muzycznej wykształcił m.in. Krystiana Zimermana. Legendarny profesor przed południem prowadził warsztaty dla tyskich dzieci.

- Jest nam bardzo miło, że nasze dzieci mogły uczyć się od jednego z najlepszych pedagogów na świecie – mówił dyrektor ZSM Tomasz Giedwiłło, po czym dziękował władzom miejskim i oświatowym za nowy instrument. – Bardzo dziękujemy władzom Tychów i Miejskiemu Zarządowi Oświaty za zrozumienie naszych potrzeb i zakup fortepianu, który będzie służył następnym pokoleniom uczniów „Rybickiego” – cieszył się dyrektor tyskiej placówki.

Po uroczystym przecięciu wstęgi, którego wspólnie dokonali profesor Andrzej Jasiński i reprezentująca władze samorządowe radna Urszula Paździorek-Pawlik, ten pierwszy zasiadł za klawiaturą („nie mogłem się oprzeć, żeby czegoś nie zagrać” – powiedział) i specjalnie dla zebranych uczniów zagrał mazurka Chopina, którego nauczył się 70 lat temu, gdy miał 12 lat.

Oprócz profesora Jasińskiego, okazję wypróbowania nowego instrumentu miał też jeden z wybitnych absolwentów tyskiej szkoły muzycznej – Henryk Jan Botor, który brawurowo improwizował na temat kolędy „Anioł pasterzom mówił”.

Podziel się informacją!Back to Top ↑