Miasto Objazdy i utrudnienia

Opublikowano 18 stycznia, 2018 | przez Wojciech Wieczorek

0

Objazdy i utrudnienia

Ruszyły prace przy modernizacji dwóch ważnych ulic – Oświęcimskiej (DK-44) oraz Obywatelskiej (Wilkowyje). Na obu drogach wprowadzono zmiany w organizacji ruchu, w związku z czym inwestor – Miejski Zarząd Ulic i Mostów – apeluje do użytkowników dróg o szczególną ostrożność i stosowanie się do znaków i informacji drogowych.

REKLAMA

Na ul. Obywatelskiej pierwsze ważne zmiany w organizacji ruchu nastąpiły od 10 stycznia, kiedy to zawężono trzy odcinki. Ruch odbywa się wahadłowo jednym pasem. Wykonawcą inwestycji jest SKANSKA S.A., a wartość umowy to nieco ponad 9 mln. zł. Za tę kwotę ul. Obywatelska ma zostać przebudowana na blisko 1,5-kilometrowym fragmencie pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Mikołowską a Browarową, wraz z drogami bocznymi.

Rondo i nowy przepust

Jak informuje MZUiM, droga zostanie wyremontowana i poszerzona. Wybudowane zostaną chodniki oraz ścieżka rowerowa, które będą miały po 2 metry szerokości. Powstaną także zjazdy do posesji, a przepust na Potoku Tyskim zostanie wymieniony na nowy. Ponadto na wysokości dojazdu do zlokalizowanych w tym rejonie chłodni wybudowane zostanie czterowlotowe rondo (szerokość jezdni wyniesie 7 metrów, a pierścienia najazdowego 2 metry). Wzdłuż ul. Obywatelskiej powstanie 19 stanowisk postojowych równoległych do drogi oraz 8 miejsc prostopadłych (przy drodze do chłodni). Zaprojektowano także dwa przystanki autobusowe z zatokami oraz cztery bez zatok. Nowa droga zostanie odwodniona i oświetlona.

Aby zminimalizować utrudnienia w ruchu, prace podzielono na etapy, a drogowcy pracować będą jednocześnie w kilku miejscach.

Turyńska zamknięta na rok

Wprowadzono także zmiany w organizacji ruchu na ul. Turyńskiej, w związku z remontem DK-44. Będą obowiązywać przez ponad rok. Zamknięty został całkowicie ponadkilometrowy odcinek ul. Turyńskiej – od przejścia dla pieszych przy halach fabryki FCA do skrzyżowania DK44 z ul. Kościelną i Główną. Tym samym kierowcy jadący w stronę Oświęcimia powinni poruszać się ul. Oświęcimską aż do istniejącego ronda na skrzyżowaniu ulic Serdecznej i Oświęcimskiej, gdzie skręcą w wewnętrzną drogę prowadzącą do fabryki FCA. Tak dostaną się na tymczasowe rondo, wybudowano jeszcze w grudniu, i powrócą na trasę DK-44. Objazd dla kierowców jadących w stronę Mikołowa odbywać się będzie dokładnie tym samym torem, z tym że w przeciwnym kierunku (tymczasowe rondo, wewnętrzna droga do fabryki FCA, rondo Serdeczna-Oświęcimska, ul. Oświęcimska).

Do Oświęcimia można dojechać także DK-1 i dalej S-1 w kierunku Dąbrowy Górniczej i skręcając na pierwszym węźle w prawo do Lędzin i Bierunia, a w kierunku Tychów poprzez istniejące rondo w stronę ul. Serdecznej i dalej przez tereny przemysłowe i ul. Towarową do DK-1 lub centrum.

Podziel się informacją!Back to Top ↑