Rzuty karne dały finał

0
131

Remisem 2:2 zakończył się po 60 minutach półfinałowy mecz turnieju o Puchar Polski w hokeju na lodzie pomiędzy GKS Tychy a JKH GKS Jastrzębie. O awansie tyszan do czwartkowego finału zadecydowały rzuty karne, wygrane przez zespół trenera Andreja Gusowa 2:0!
Choć w I tercji meczu w Krakowie drużyną lepszą był GKS Tychy, to jednak zakończyła się ona… prowadzeniem jastrzębian 2:0. Na szczęście dwa gole Jakuba Witeckiego w drugiej i trzeciej tercji pozwoliły tyszanom pozostać w grze i doprowadzić do dogrywki. Jako, że dodatkowe 10 minut czasu gry nie przyniosło rozstrzygnięcia, o awansie decydować miały rzuty karne. Do siatki Fucika znaleźli drogę Michael Cichy i Jarosław Rzeszutko, zaś John Murray zachował czyste konto i zespół GKS Tychy mógł się cieszyć z awansu.
W czwartkowym finale tyszanie zagrają o godz. 17.30 ze zwycięzcą drugiego półfinału – Cracovią Kraków lub Tauronem GKS Katowice.