Miasto Beata Boncol w Alei Gwiazd Tyskiej Galerii Sportu

Opublikowano 6 grudnia, 2017 | przez Leszek Sobieraj

0

Beata Boncol w Alei Gwiazd Tyskiej Galerii Sportu

Beata Boncol, podwójna złota medalistka w bowlingu na Letnich Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Los Angeles w 2015 roku, uhonorowana została miejscem w Alei Gwiazd Tyskiej Galerii Sport.

REKLAMA

Laudację na cześć Beaty wygłosiła dyrektor ZSS nr 8 Hanna Kołodziejczyk, natomiast Monika Gąsiorek z Klubu Olimpiad Specjalnych Pryzmat Tychy (w tym klubie Beata startuje) w imieniu własnym i Barbary Rajek opowiadała o tym, jaką osobą na codzień jest Beata. Na uroczystości pojawiła się m.in. liczna grupa kolegów, nauczycieli, trenerów Beaty oraz kilkoro znanych tyskich sportowców: Agnieszka Zięba, medalistka mistrzostw świata w kick-boxingu, legenda polskiego kolarstwa Zygmunt Hanusik i Łukasz Kopczyk, wieloletni kapitan piłkarskiej drużyny GKS Tychy. Obecny był także Igor Śmietański, zastępca prezydenta Tychów.

Zdjęcie Beaty Boncol znalazło się w towarzystwie tak wybitnych i rozpoznawalnych sportowców związanych z naszym miastem, jak m.in. piłkarze Arkadiusz Milik i Jerzy Dudek, hokeiści Mariusz Czerkawski, Henryk Gruth i Krzysztof Oliwa, lekkoatleci Lucyna Langer-Kałek i Witold Bańka, kolarz Zygmunt Hanusik czy siatkarki Aleksandra Jagieło i Sylwia Pycia.

Zdjęcia Włodzimierz Chrzanowski

Podziel się informacją!Back to Top ↑