Miasto Tyski Festiwal Podróżniczy: Z Wielickim i Bieleckim…

Opublikowano 3 grudnia, 2017 | przez Leszek Sobieraj

0

Tyski Festiwal Podróżniczy: Z Wielickim i Bieleckim…

Od czterech lat Martyna Wojtaszek i Marek K. Oleś - przy współpracy z MCK i Adrenaliner.com – organizują Tyski Festiwal Podróżniczy „Tychy Miasto Zdobywców”. To wyjątkowa impreza pod każdym względem, zarówno jeśli chodzi o program, atrakcje dla miłośników gór i podróżowania, jaki gości, którzy ją odwiedzają.

REKLAMA

Również w tym roku nie zabraknie wybitnych himalaistów, w tym uczestników Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 2017/2018, która wyruszy w najwyższe góry świata już po świętach. W tym gronie jest aż czterech związanych z Tychami: Krzysztof Wielicki – kierownik wyprawy, Adam Bielecki, Marek Chmielarski i Artur Małek i właśnie dwaj pierwsi odwiedzą festiwal.

Program dwudniowego festiwalu jest wyjątkowo atrakcyjny. Oficjalne otwarcie nastąpi w sobotę, 9.12 o godz. 12.30 w Miejskim Centrum Kultury (ul. Bohaterów Warszawy 26). Będzie to tzw. dzień warsztatowy, w ramach którego odbędą się m.in. warsztaty lawinowe, zimowej turystyki górskiej, podróżowania z dziećmi, podróżowania po świecie za darmo, fotograficzne (wernisaż wystawy fotografii z rowerowej wyprawy z psem na koło podbiegunowe), a także warsztaty kulinarne „Smaki Indii”, kiermasz książek górskich i podróżniczych.

W niedzielę natomiast, 10.12, organizatorzy zapraszają do Mediateki na prelekcje, spotkania, filmy, wystawcy. Będą goście specjalni oraz panele tematyczne: „Górski”, „Extremalne dziewczyny”, „Extremalni niepełnosprawni”, „Panel freeride”. Początek o godz. 12.30, a w programie m.in. Michalina Kupper – „Antypody, podróż po Australii i Nowej Zelandii” 13.45 - 14.45 Kacper Tekieli – „Tryptyk Alpejski vs. Tryptyk Tatrzański”, godz. 15 – 17 Adam Bielecki - „Kancz – Nanga – Annapurna”, 17.15 – 18 Film „Dwoje na K2”, 18 – 18.50 Dariusz Załuski – „K2 – góra marzeń”, godz.19 – 20 Krzysztof Wielicki – „Mój wybór.

Leszek Sobieraj

 

 

Podziel się informacją!Back to Top ↑