Opublikowano 29 listopada, 2017 | przez Krzysztof Poppe

Dzień Kolejarza w Technikum Kolejowym

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w intencji kolejarzy w parafii św. Jana Chrzciciela w Tychach. Następnie uczniowie wraz z kolejarzami przeszli na dworzec PKP aby pociągiem Kolei Śląskich dojechać na dworzec TYCHY MIASTO, gdzie oddano hołd kpt. Janowi Rybczyńskiemu – dowódcy pociągu pancernego GROŹNY składając kwiaty pd pamiątkową tablicą. Kwiaty złożyła również Wojskowa Komenda Uzupełnień w Tychach.

REKLAMA

Dalsza część obchodów odbyła się w budynku technikum przy al. Niepodległości 32 w Tychach, do którego zawitali znakomici goście, w tym koordynator kampanii BEZPIECZNY PRZEJAZD realizowanej przez Polskie Koleje Państwowe PLK wraz z naczelnikiem sekcji PKP który nadzoruje prace PKP w Tychach. W technikum przygotowano wystawę pamiątek kolejarskich, eksponatów muzealnych związanych z załogą pociągu pancernego GROŹNY i kpt Janem Rybczyńskim.

Odwiedzający mieli okazję poznać historię budowy kolei, zaznajomili się z bezpiecznymi zachowaniami w podróży podczas prelekcji Tadeusza Kulskiego z PKP CARGO SERVICE oraz Zdzisławy Małkiewicz z PKP PLK. Na scenie wyróżniony został uczeń Maks Szydło, który tego samego dnia otrzymał dyplom uzyskania stypendium Prezesa Rady Ministrów. Dyrektor szkoły Ludmiła Łogiewa-Fierla wraz z kierownikiem biura NTK Karoliną Chemicz-Pałys podziękowały wszystkim osobom za zaangażowanie przy organizacji obchodów Święta Kolejarza w Tychach, a wszystkim gościom za przybycie.

Kamera i montaż: Krzysztof Poppe

Podziel się informacją!Back to Top ↑