Kapitalny gol Zapolnika dał remis

0
86

W meczu kończącym rundę jesienną w I lidze GKS Tychy zremisował na własnym stadionie z Zagłębiem Sosnowiec 1:1 (1:1). Ozdobą spotkania był wyrównujący gol Kamila Zapolnika w 40 minucie.

Zanim jednak tyski napastnik efektowną przewrotką umieścił piłkę w siatce Kudły, gola dającego prowadzenie zdobyli goście. W 30 min. gry piłkę na szesnastym metrze otrzymał Lewicki i uderzeniem w długi róg pokonał Rafała Dobrolińskiego.
W drugiej połowie kibice oglądali zacięte spotkanie. Częściej w posiadaniu piłki byli tyszanie, ale kontry Zagłębia wprowadzały spore zamieszanie pod bramką GKS. Na szczęście zawsze skutecznie interweniowali obrońcy lub na wysokości zadania stawał Dobroliński. Z kolei po drugiej stronie boiska stuprocentową sytuację zmarnował Zapolnik, który w idealnej pozycji przestrzelił. W doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Matusiak.
GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 1:1 (1:1). Gole: Zapolnik (40′) – Lewicki (30′).
GKS Tychy: Dobroliński – Mańka,  Tanżyna, Gancarczyk, Abramowicz – Błanik (73′ Kaczmarczyk), Matusiak,  Łuszkiewicz,  Ćwielong (90′ Bogusławski), Zapolnik – Fidziukiewicz (81′ Radzewicz).
Za piłkarzami trenera Ryszarda Tarasiewicza 17 spotkań I rundy rozgrywek I ligi. Przed zimową przerwę rozegrają oni jednak jeszcze dwie „wiosenne” kolejki: w sobotę, 18 listopada o godz. 17 podejmą na Stadionie Miejskim zespół Wigier Suwałki, a tydzień później zakończą rozgrywki wyjazdową potyczką ze Stalą w Mielcu.