Miasto Odpust z kardynałem

Opublikowano 9 listopada, 2017 | przez Wojciech Wieczorek

0

Odpust z kardynałem

W niedzielę, 19 listopada odbędą się uroczystości odpustowe w tyskiej parafii pw. bł. Karoliny Kózkówny. Parafię odwiedzi tego dnia szczególny gość – ks. Kardynał Stanisław Dziwisz.

REKLAMA

Tegoroczny odpust ma szczególny charakter, bo przypada w roku 30-lecia beatyfikacji patronki parafii. Karolina Kózkówna, która w 1914 roku jako 16-latka zginęła męczeńską śmiercią w obronie swego dziewictwa, została ogłoszona błogosławioną w czerwcu 1987 roku, podczas pielgrzymki do Polski papieża Jana Pawła II. Stąd wizyta kard. Dziwisza, który odprawi w parafii przy ul. Tischnera sumę odpustową o godz. 12, a także uroczyście wprowadzi do kościoła relikwie św. Jana Pawła II.

- To dla naszej parafii wielkie święto, ale myślę, że także dla całego miasta – mówi proboszcz Józef Szklorz. – Nie jestem pewien, ale to chyba pierwsza wizyta któregokolwiek kardynała w Tychach, a przynajmniej ja sobie takiej w ciągu kilkudziesięciu już lat mojej posługi w tym mieście nie przypominam.

Od niedzieli, 12 listopada w parafii odbywać się będą rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. dr Jacek Piech, były wikary u bł. Karoliny, a obecnie proboszcz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Katowicach-Podlesiu.

Podziel się informacją!Back to Top ↑