Atomówki: Mistrzynie lepsze, ale…

0
87

W hokejowej ekstraklasie kobiet Atomówki GKS Tychy zmierzyły się w Bytomiu z mistrzyniami Polski – Polonią Bytom minimalnie przegrywając 2:4. Przypomnijmy, iż poprzednie spotkanie tyszanki przegrały aż 1:15.
W sobotnim meczu nasze zawodniczki chciały zatrzeć pamięć po tej klęsce. Łatwo nie było – rywalki zaatakowały od początku, spychając nasz zespół do defensywy i już w 2 min. Bytom uzyskał prowadzenie. Podopieczne Dariusza Garbocza potrzebowały kilka minut, by uporządkować grę. Bardzo dobrze w bramce spisywała się w bramce Małgorzata Burda-Krokosz i w pierwsza tercja zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem mistrzyń Polski.
Po przerwie tyszanki wzięły sobie rady trenera do serca, zagrały odważniej, mądrze i konsekwentnie w środkowej strefie, nie pozwalając rywalkom na swobodne rozgrywanie krążka. Miały okazję na wyrównanie w 32 min. za sprawą Sylwii Łaskawskiej, ale zawodniczka nie trafiła czysto w krążek. Dwie minuty później bytomianki podwyższyły… Na początku trzeciej tercji inicjatywę przejęły tyszanki, a w 42 min. kontaktową bramkę zdobyła Pamela Cieślewicz, po ładnej akcji Katarzyny Frąckowiak z Dominiką Marczyk. W 48 min. Frąckowiak doprowadziła do wyrównania, a Atomówki miały jeszcze kolejne sytuacje – Agnieszka Dziedzioch minimalnie chybiła, Frąckowiak trafiła w słupek… Rywalkom udało się jednak zdobyć trzeciego gola.
W 55 min., gdy tyszanki grały w osłabieniu, po rzuceniu kija na taflę przez Nicolę Sosnowską, sędzia podyktował rzut karny. Bardzo dobrze spisała się Małgorzata Burda-Krokosz, wygrywając pojedynek z Karoliną Późniewską. Jednak kolejną bramkę Atomówki straciły w 56 min. grając w osłabieniu.
Tyszanki postawiły rywalkom twarde warunki zmuszając mistrzynie Polski do dużego wysiłku i były o krok od sprawienia niespodzianki. Teraz w rozgrywkach PLHK nastąpi przerwa na konsultacje reprezentacji. Z tyskiego klubu do kadry powołane zostały: Sylwia Łaskawska, Agnieszka Dziedzioch i Oliwia Garbocz, a do kadry juniorek U-18 bramkarka Natalia Harańczyk i Alicja Kopciara.
Kolejne spotkanie Atomówki rozegrają w Tychach, 18 i 19 listopada ze Stoczniowcem Gdańsk.
TMH Polonia Bytom – Atomówki GKS Tychy  4:2 (1:0,1:0,2:2) 6:10
Bramki dla Atomówek: 42. Cieślewicz i 48. Frąckowiak.
Atomówki GKS: Małgorzata Burda-Krokosz, Natalia Harańczyk(ng) – Paulina Sztyper, Klaudia Musioł, Katarzyna Frąckowiak, Sylwia Łaskawska, Agnieszka Dziedzioch – Oliwia Garbocz, Dominika Marczyk, Nicole Sosnowska, Pamela Cieślewicz, Wiktoria Kędra, Aleksandra Górska.