Sport Wycieczka na Stadion Śląski

Opublikowano 2 listopada, 2017 | przez Wojciech Wieczorek

0

Wycieczka na Stadion Śląski

18 listopada Tyska Galeria Sportu, oddział Muzeum Miejskiego organizuje wycieczkę autokarową na nowy Stadion Śląski. Dla starszych kibiców będzie to prawdziwa podróż sentymentalna i okazja do wspomnień, bo chorzowski „kocioł czarownic” to wyjątkowe miejsce dla polskiego sportu. Dla młodszych natomiast – okazja do poznania jednej z największych i najnowocześniejszych aren sportowych w Polsce.

REKLAMA

Na „Śląskim” Górnik Zabrze rozgrywał słynne mecze z AS Romą czy Manchesterem City, a reprezentacja Polski zwyciężała Anglię, Holandię czy Portugalię. Tutaj żużlowiec Jerzy Szczakiel został mistrzem świata, finiszowali kolarze w Wyścigu Pokoju, a lekkoatleci bili rekordy w biegach i skokach.

Niedawno zakończyła się trwająca wiele lat modernizacja stadionu. W efekcie powstał nowoczesny obiekt z imponującą infrastrukturą, na którym mają być rozgrywane przede wszystkim imprezy piłkarskie i lekkoatletyczne oraz żużlowe.

Autobus odjedzie z Tychów 18 listopada o godz. 11, planowany powrót ok. godz. 14.30. Koszt wycieczki: 16 zł od osoby (dodatkowo cena biletu na stadionie: 8 zł dorośli, 3 zł dzieci i młodzież). Zapisy i wpłaty: Tyska Galeria Sportu, ul. Edukacji 7, Muzeum Miejskie w Tychach – pl. Wolności 1. Informacje: tel. 515-717-430, mail: d.kordys@tgs.tychy.pl. Ilość miejsc ograniczona.

- Uczestnicy wycieczki będą mieli okazję nie tylko usiąść na trybunach, ale i zwiedzić całe zaplecze stadionu: szatnie piłkarskie, sale konferencyjne, loże honorowe, a nawet posterunek policyjny. Tunelem wejdziemy na murawę stadionu, obejrzymy też trofea i pamiątki związane z legendarnym obiektem. Na zakończenie proponujemy spacer wokół stadionu – zachęca Piotr Zawadzki z TGS.

LS

 

 

Podziel się informacją!Back to Top ↑