Hokej Pech dosięgnął hokeistów

Opublikowano 14 października, 2017 | przez Slawomir Buturla

0

Pech dosięgnął hokeistów

PHL nie ma już w swoich szeregach niepokonanej drużyny. Ostatni bastion – GKS Tychy, przegrał przed własną publicznością po rzutach karnych z MH Automatyką 2014 Gdańsk 1:2.

REKLAMA

Tyszanie byli zdecydowanym faworytem potyczki, ale „piątek 13-ego” nie był dla nich szczęśliwy. GKS Tychy przegrał pierwszy raz w sezonie, a przyczynił się do tego były gracz tyszan – Josef Vitek. Tyszanie od początku nie grali tak, jak do tego przyzwyczaili swoich fanów. Dużo niedokładności i wysoka nieskuteczność nie pomagały w zdobyciu gola. Nawet rzut karny wykonywany przez Mateusza Bepierszcza nie przyniósł gola. Ten padł dopiero w 38. min. kiedy to Alex Szczechura otworzył wynik spotkania.

W grze obu ekip jednak dominował chaos. Podobnie było w trzeciej tercji, w której goście doprowadzili do wyrównania. W 45. min. gola zdobył ex-tyszanin – Jan Steber. Po stracie bramki gospodarze zaczęli grać dużo lepiej i odważniej, ale to nie wystarczyło by przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść.

Nawet pięciominutowa dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy, więc zawodnicy musieli wykonywać rzuty karne. Nieomylni byli Kamil Kalinowski i Josef Vitek, a w siódmej serii Petr Podola wykonał zwycięski rzut karny.

Tyszanie przegrali pierwszy raz w tym sezonie. Na tydzień przed rozgrywkami o Puchar Kontynentalny porażka z gdańszczanami była jak kubeł zimnej wody.

GKS Tychy – MH Automatyka 2014 Gdańsk 1:2 (0:0, 1:0, 0:1, 0:0, 2:3)
1 : 0 Alex Szczechura – Filip Komorski – Bartłomiej Jeziorski (37:33) 5/4
1 : 1 Jan Steber – Josef Vitek (44:50) 5/4
1 : 2 Petr Polodna decydujący rzut karny

GKS Tychy: Lewartowski (Murray) – Pociecha, Ciura; Witecki, Kalinowski, Bepierszcz – Bryk, Kotlorz; Gościński, Rzeszutko, Bagiński – Gazda, Kaznadzei; Guzik, Cichy, Szczechura – Górny, Kolarz; Jeziorski, Komorski, Kogut.

Foto: ARC

Podziel się informacją!Back to Top ↑