Derby dla GKS Futsal

0
81

Podopieczni Michała Słoniny nie zwalniają tempa i kontynuują zwycięską passę. W meczu 3. kolejki tyszanie wygrali derbowy pojedynek z GSF Gliwice 5:2!
Niedzielny pojedynek w tyskiej Hali Sportowej był zdecydowanym szlagierem trzeciej kolejki, który miał pokazać czy tyszanie są gotowi do walki o najwyższe cele. Parkiet pokazał, że w grze podopiecznych Michała Słoniny nie ma miejsca na przypadek, a młodzież, która zebrała już duże doświadczenie ewoluowała i jest gotowa do gry o wygraną w każdym meczu.
Gospodarze doskonale rozpoczęli starcie, już w dziewiątej sekundzie mogli objąć prowadzenie. Bartłomiej Sitko nie trafił jednak z najbliższej odległości. Tyszanie chętnie atakowali i stwarzali sobie okazje, ale przyjezdni nie pozostawali w tle. Pierwsza bramka padła jednak dopiero w 16. min., a jej autorem był grający trener gospodarzy – Michał Słonina. Doświadczony tyszanin przejął piłkę i uderzeniem z własnej połowy pokonał bramkarza rywali, który nie zdążył wrócić na swoje miejsce.
W 19. min. zawodnicy GKS Futsal zadali kolejne dwa ciosy. Najpierw piłkę przejął Kacper Dudzik, który idealnie obsłużył Bartłomieja Sitko. Kapitan tyszan nie miał problemów z ulokowaniem piłki w bramce. Chwilę później Tomasz Bernat uderzeniem z bliskiej odległości podwyższył prowadzenie fantastycznie grających tyszan.
Po zmianie stron lepiej w grę weszli goście, którzy zdobyli gola po ładnej zespołowej akcji. Minutę później kolejny raz fatalnie zachował się bramkarza gliwiczan, który popełnił błąd przy wyprowadzaniu piłkę.
Tę przejął Marek Kołodziejczyk i bez problemu ulokował ją w pustej bramce rywali. Gracze GSF nie zamierzali poprzestać na jednym golu i chcieli odwrócić losy meczu, ale nie byli w stanie pokonać dobrze dysponowanego Zbigniewa Modrzika. Zrobili to dopiero w 36. min., ale na więcej gospodarze nie pozwolili. W ostatniej akcji meczu jeszcze Tomasz Bernat uderzeniem ze swojej połowy ulokował piłkę w bramce i ustanowił wynik spotkania.
GKS Futsal Tychy – GSF Gliwice 5:2 (3:0). Bramki: Słonina (16.), Sitko (19.), Bernat 2 (19., 40.), Kołodziejczyk (24.).
GKS Futsal: Modrzik (Borowski) – Bernat, Słonina, Sitko, Dudzik – Fabian Biernat, Filip Biernat, Kochanowski, Krzyżowski, Kołodziejczyk, Paweł Pytel, Piotr Pytel, Józefowicz.