Hokej: tyszanie wciąż niepokonani

0
46

Hokeiści GKS Tychy wciąż pozostają niepokonanym zespołem PHL. Tyszanie tym razem ograli na wyjeździe TatrySki Podhale Nowy Targ 5:3.
W Nowym Targu „Trójkolorowym” nigdy nie grało się łatwo. Podobnie było i tym razem, ale na szczęście tyszanie stanęli na wysokości zadania, podtrzymali passę i pozostali liderem tabeli.
Pojedynek dobrze się rozpoczął dla GKS. W szóstej min. Ilya Kaznadzei otworzył wynik spotkania. Co ciekawe jednym z asystentów przy tym trafieniu był bramkarz John Murray. Do przerwy już wynik nie uległ zmianie, a chwilę po wznowieniu gry prowadzenie tyszan podwyższył Michał Kotlorz.
Gospodarze odpowiedzieli w 26. min. podczas gry w przewadze. Po nieco ponad pół godz. gry GKS Tychy znowu objął dwubramkowe prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Alex Szczechura. Wcześniej sędziowie długo analizowali zapis video, po którym nie uznali gola dla tyszan. Jeszcze w drugiej tercji gospodarze zmniejszyli stratę, skutecznie egzekwując rzut karny.
Trzecią partię znowu lepiej rozpoczęli podopieczni Andrieja Gusowa. W 44. min. Kamil Kalinowski zdobywając gola wprowadził sporo spokoju w poczynania swoich kolegów. Podhale jednak nie odpuszczało i ponownie zmniejszyli stratę. Ostatnie słowo należało jednak do tyszan, a wynik ustanowił Bartłomiej Pociecha.
GKS Tychy pozostaje niepokonanym zespołem w PHL. W niedzielę tyszanie rozegrają mecz przed własną publicznością. GKS podejmował będzie Orlika Opole, a początek spotkania o godz. 17.00.
TatrySki Podhale Nowy Targ – GKS Tychy 3:5 (0:1, 2:2, 1:2).
0:1 Ilya Kaznadzei – Michael Cichy – John Murray (05:18) 4/3
0:2 Michał Kotlorz – Mateusz Gościński – Jarosław Rzeszutko (21:35)
1:2 Jarosław Różański – Filip Wielkiewicz – Mateusz Michalski (25:30) 5/4
1:3 Alex Szczechura – Kacper Guzik – Michael Cichy (30:41)
2:3 Elvijs Biezais (37:01) rzut karny
2:4 Kamil Kalinowski – Mateusz Bepierszcz – Bartłomiej Pociecha (43:49)
3:4 Elvijs Biezais – Michal Pichnarcik – Sergei Ogorodnikov(52:04)
3:5 Bartłomiej Pociecha – Kamil Kalinowski (56:00)
GKS Tychy: Murray (Lewartowski) – Pociecha, Ciura; Galant, Kalinowski, Bepierszcz – Bryk, Kotlorz; Gościński, Rzeszutko, Bagiński – Gazda, Kaznadzei; Guzik, Cichy, Szczechura – Górny, Kolarz; Jeziorski, Komorski, Kogut.