Atomówki lepsze od Unii

0
44

Atomówki GKS Tychy mają za sobą trudny mecz w Oświęcimiu. Tyszanki jednak pewnie pokonały tamtejszą Unię 6:2!
Podopieczne Dariusza Garbocza w drugim meczu sezonu udały się do Oświęcimiavna mecz z Unią. Pojedynki obu ekip zawsze elektryzowały i kibiców i zawodniczki. Nie inaczej było tym razem. Tyszanki zagrały osłabione, bowiem w składzie zabrakło Klaudii Musioł, Pameli Urbańskiej (trzy mecze zawieszenia za karę), Agnieszki Nadzimek oraz Pauliny Kulas.
Braki kadrowe nie stanęły na drodze tyszankom, bowiem od początku gry przeważały nad gospodyniami. W pierwszej tercji sytuacji podbramkowych nie brakowało, ale wiele do życzenia pozostawiała skuteczność. Z mnóstwa okazji udało się wykorzystać tylko jedną, w 9. min. Agnieszce Dziedzioch. Przed końcem tercji Unia wyrównała i na pierwszą przerwę zespoły schodziły z remisem.
Po zmianie stron tyszanki zagrały dużo skuteczniej, czego efektem były aż cztery gole. Bardzo dobrze zagrała też defensywa szczelnie zamykając dostęp do własnej bramki. Wysokie prowadzenie wprowadziło nieco luzu w poczynania tyszanek, które w trzeciej tercji kontrolowały przebieg meczu. Obie drużyny zdobyły po golu, a ostatecznie Atomówki wygrały 6:2. Oświęcimianki mogły zmniejszyć rozmiary porażki, ale zmarnowały rzut karny obroniony przez Małgorzatę Burdę-Krokosz.
Kolejny mecz zespół Dariusza Garbocza rozegra w sobotę (23.09.). Rywalkami tyszanek będą zawodniczki Polonii Bytom, a mecz rozpocznie się o godz. 12.45.
UKHK Unia Oświęcim – Atomówki GKS Tychy 2:6 (1:1, 0:4,1:1). Bramki: Frąckowiak 2, Łaskawska 2, Dziedzioch, Górska.
Atomówki : Małgorzata Burda – Krokosz, Natalia Harańczyk, Paulina Sztyper, Oliwia Garbocz, Dominika Marczyk, Wiktoria Kędra, Katarzyna Frąckowiak, Agnieszka Dziedzioch, Sylwia Łaskawska, Alicja Kopciara, Aleksandra Górska, Nicole Sosnowska.