Druga wygrana hokeistów

0
43

Hokeiści GKS Tychy wzięli rewanż za porażkę w Superpucharze Polski na Comarch Cracovii. Tyszanie rozbili krakowian na ich terenie 7:3 i utrzymali przewodzenie w lidze!
Zespół Andrieja Gusowa od początku spotkania miał przewagę i dyktował warunki gry. W pierwszej partii gospodarze jeszcze próbowali nawiązać walkę, choć do przerwy GKS prowadził po golu Filipa Komorskiego. Atakujący tyszan na listę strzelców wpisał się już w trzeciej min. gry.
Drugą partię lepiej rozpoczęli krakowianie, bo po sześciu min. gry doprowadzili do wyrównania. Tyszanie odpowiedzieli jednak po.. 25 sekundach! Ponownie GKS na prowadzenie wyszedł po trafieniu Bartłomieja Jeziorskiego i od tego momentu trwał koncert tyszan. „Trójkolorowi” w tej tercji zdobyli jeszcze trzy gole, a ich autorami byli kolejno Ilya Kaznadzei, Patryk Kogut i Alex Szczechura. Na nic zdał się drugi gol zdobyty przez krakowian, bowiem obrońcy mistrzowskiego tytułu byli tylko tłem dla GKS Tychy.
Przewaga trzech goli dała wiele spokoju tyzanom, którzy już po siedmiu min. zdobyli szóstą bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Jarosław Rzeszutko. Krakowianie nie poddawali się i choć Filip Drzewiecki zmniejszył stratę to ostatnie słowo należało do „Trójkolorowych”. Wynik ustanowił Mateusz Gościński, a GKS Tychy wygrał w pełni zasłużenie.
Comarch Crovia – GKS Tychy 3:7 (0:1, 2:4, 1:2).
0:1 Filip Komorski – Bartłomiej Jeziorski – Patryk Kogut (02:12)
1:1 Maciej Urbanowicz – Damian Kapica – Kasper Bryniczka (25:20)
1:2 Bartłomiej Jeziorski – Bartosz Ciura (25:45) 5/4
1:3 Ilya Kaznadzei – Kamil Górny – Michael Cichy (33:57)
2:3 Kasper Bryniczka – Peter Novajovsky (35:42)
2:4 Patryk Kogut – Bartosz Ciura (36:27)
2:5 Alex Szczechura – Michael Cichy – Kaper Guzik (38:32)
2:6 Jarosław Rzeszutko – Alex Szczechura – Adam Bagiński (46:05)
3:6 Filip Drzewiecki – Petr Sinagl (47:16)
3:7 Mateusz Gościński – Jarosław Rzeszutko (48:11)
GKS Tychy: Murray (Lewartowski) – Pociecha, Ciura; Galant, Kalinowski, Bepierszcz – Bryk, Kotlorz; Gościński, Rzeszutko, Bagiński – Woźnica, Kaznadzei; Guzik, Cichy, Szczechura – Górny, Kolarz; Jeziorski, Komorski, Kogut.