Miasto Sąsiedzkie imprezy na tyskich osiedlach

Opublikowano 12 września, 2017 | przez Sylwia Witman

0

Sąsiedzkie imprezy na tyskich osiedlach

We wrześniu w ramach projektu rewitalizacji odbędzie się w Tychach cykl imprez pod hasłem “Dzień Sąsiada”. Najbliższy – już 15 września na Osiedlu N. Dzień później sąsiedzka impreza odbędzie się na osiedlu H, a tydzień później (22 i 23) – na osiedlach O i Ł.

REKLAMA

- Projekt zakłada organizację corocznej sąsiedzkiej imprezy międzypokoleniowej na poszczególnych obszarach rewitalizowanych – mówi Magdalena Ziętek z wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Europejskich UM Tychy. – Chcemy zaktywizować oraz pobudzić lokalną społeczność, pomóc mieszkańcom w nawiązywaniu kontaktów z innymi sąsiadami, promować różne formy aktywności oraz wspierać oddolne inicjatywy na rzecz mieszkańców.

15 września “Dzień Sąsiada” odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 35. W godzinach 15:00-19:00 na mieszkańców będą czekały m.in.: dmuchańce dla dzieci, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, zespół muzyczny “Ślonsko ferajna”, animacje dla dzieci, wata cukrowa, kawa i ciasto.

Projekt będzie kontynuowany w kolejnych latach, aż do 2020 roku. Rocznie na organizację Dnia Sąsiada urząd miasta przeznaczy 40 tys. złotych.

Foto: ARC

Podziel się informacją!Back to Top ↑