Light&Sound Festiwal: Mapping i koncerty

0
7

Miejskie Centrum Kultury i Browar Obywatelski kolejny raz zapraszają na spotkanie ze światłem i dźwiękiem w postindustrialnej scenerii. Kolejna edycja Light&Sound Festiwalu odbędzie się w najbliższą sobotę, 16 września.
Uczestnicy festiwalu mogą liczyć na wiele wizualnych i dźwiękowych atrakcji. W przestrzeni Starej Słodowni prezentowana będzie wystawa autorstwa studentów Akademii Sztuk Pięknych i Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Ostrawskiego. Młodzi twórcy zaprezentują swoją interpretację światła i kontekstów, w których występuje. Wystawę będzie można zwiedzać od godz. 18.
Pokazy mappingu 3D na budynku Słodowni rozpoczną się o 20.30. Tym razem uczestnicy konkursu przygotowali prezentacje na zadany temat, jakim jest “Woda”. Ich prace oceni międzynarodowe jury złożone z pedagogów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i Uniwersytetu Ostrawskiego.
Na dźwiękowe doznania można liczyć podczas koncertów. Wystąpią: Robert Skrzyński (artysta występujący pod pseudonimem Micromelancolié), Sambor (którego występowi będą towarzyszyły wizualizacje Mikołaja Ludwika Szymkowiaka, poznańskiego artysty wizualnego znanego jako .WJU) i Natalia Nykiel, która zaprezentuje materiał ze swojej nowej płyty „Error”.
Impreza zakończy się około godz. 23. Organizatorami festiwalu są Miejskie Centrum Kultury w Tychach i Browar Obywatelski, a partnerami – Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Uniwersytet Ostrawski i Szlak Zabytków Techniki
Light & Sound Festiwal
Browar Obywatelski, Tychy, ul. Browarowa 7
16 września
18:00 Wystawa studentów ASP Katowice + koncert Micromelancolié (budynek Starej Słodowni)
19:30 koncert Sambor + wizualizacje .WJU
20:30 prezentacje mappingów
21:00 koncert Natalii Nykiel
22:10 ogłoszenie wyników konkursu na najlepszy mapping 3D
22:30 DyeMotion Fluo (teatr światła)
Foto: ARC