Pogrom na inaugurację

0
33

Hokeiści GKS Tychy efektownie zainaugurowali rozgrywki PHL. Tyszanie rozbili 16:0 SMS PZHL U20 Katowice i są liderem rozgrywek.
Po przegranym boju o Superpuchar Polski, tyszanie musieli udanie zainaugurować rozgrywki PHL. Innego wyjścia nie mieli, bowiem rywalem był młody zespół SMS PZHL U20 Katowice, który ma być dostarczycielem punktów dla bardziej doświadczonych drużyn.
Na pierwszego gola na Stadionie Zimowym w Tychach w nowym sezonie kibice czekali do 11. minuty, gdy Kamil Kalinowski pokonał bramkarza rywali i otworzył worek z bramkami. W pierwszej tercji na listę strzelców wpisali się jeszcze Bartłomiej Jeziorski, Mateusz Bryk i Michael Cichy.
Po zmianie stron tyszanie byli jeszcze skuteczniejsi, odbierając rywalom wszelkie nadzieje na korzystny wynik. Pierwszy trafił Jarosław Rzeszutko po niespełna minucie gry. Kolejne trafienia dorzucili Kalinowski, Alex Szczechura, Radosław Galant (dwukrotnie), ponownie Rzeszutko i Filip Komorski.
Trzecia partia była już formalnością, a tyszanie grali spokojnie i nie forsowali tempa. Mimo to dorzucili kolejne cztery gole – Michaela Kolarza, Mateusza Bepierszcza, Rzeszutki i Patryka Koguta, który ustanowił wynik na 16:0.
Kolejny mecz ligowy GKS Tychy rozegra w Krakowie. W środę (13.09.) tyszanie zmierzą się z Comarch Cracovią.
GKS Tychy – SMS PZHL U20 Katowice 16:0 (4:0, 8:0, 4:0)
1:0 Kamil Kalinowski – Mateusz Bepierszcz – Radosław Galant (10:33)
2:0 Bartłomiej Jeziorski – Kamil Górny – Patryk Kogut (13:11)
3:0 Mateusz Bryk – Mateusz Gościński – Michał Kotlorz (15:14)
4:0 Michael Cichy – Alex Szczechura – Kacper Guzik (18:42)
5:0 Jarosław Rzeszutko – Mateusz Bryk – Adam Bagiński (21:00)
6:0 Kamil Kalinowski – Mateusz Bepierszcz (22:54)
7:0 Alex Szczechura – Kacper Guzik (27:44)
8:0 Radosław Galant – Michael Kolarz (29:06)
9:0 Jarosław Rzeszutko – Mateusz Bepierszcz (29:22)
10:0 Radosław Galant – Filip Komorski – Patryk Kogut (31:20)
11:0 Filip Komorski – Bartłomiej Jeziorski – Patryk Kogut (38:39)
12:0 Bartłomiej Pociecha – Kamil Kalinowski – Mateusz Bepierszcz (39:04)
13:0 Micheal Kolarz – Filip Komorski (42:26)
14:0 Mateusz Bepierszcz – Kamil Kalinowski – Radosław Galant (46:54)
15:0 Jarosław Rzeszutko – Mateusz Bryk – Alex Szczechura (57:44)
16:0 Patryk Kogut – Bartłomiej Jeziorski – Filip Komorski (59:22)
GKS Tychy: Lewartowski, (Murray); Pociecha, Ciura, Galant, Kalinowski, Bepierszcz; Bryk, Kotlorz, Gościński, Rzeszutko, Bagiński; Gazda, Kaznadzei, Guzik, Cichy, Szczechura; Górny, Kolarz, Jeziorski, Komorski, Kogut.