Znów kolizja przy teatrze. Kiedy rondo?

0
5

W środę, 6 września na skrzyżowaniu ulic Bocheńskiego – Boczna – Hlonda po raz kolejny doszło do zderzenia dwóch samochodów. Tym razem były to dwa fiaty: panda i ducato. Rozbite pojazdy blokowały ruch na skrzyżowaniu przez ponad godzinę.
Zdarzenie miało miejsce około godziny 10.30. Z ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że dwudziestolatka kierująca fiatem pandą, jadąc ulicą Boczną wjechała na skrzyżowanie z ulicą Bocheńskiego (nie ustępując pierwszeństwa) wprost pod jadącego w kierunku Hotelowca dostawczego Ducato. Na szczęście poza potłuczeniami i rozbitymi pojazdami nic się nie stało. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Kierująca pandą została ukarana mandatem karnym.
Na skrzyżowaniu przy Teatrze Małym bardzo często dochodzi do kolizji i wypadków. Poprawa bezpieczeństwa w tym miejscu była już przedmiotem wielu dyskusji. Na szczęście sytuacja już niedługo ma się poprawić. W czerwcu Miejski Zarząd Ulic i Mostów ogłosił, że na tym skrzyżowaniu powstanie rondo.
Wczoraj (6.09), dokładnie w dniu kolejnej kolizji, MZUiM ogłosił przetarg na remont skrzyżowania i wykonanie w tym miejscu mini ronda (nie będzie ono tak duże jak inne tyskie ronda, ale powstanie wysepka z ruchem okrężnym). Termin składania ofert upływa 21 września.
Jeżeli procedura przetargowa przebiegnie bez problemów, już w październiku poznamy wykonawcę i rondo powstanie jeszcze w tym roku. – mówi Agnieszka Kijas z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów.
Wartość zadania oszacowano na 500 tys. zł.
Foto: 112tychy.pl