Tyszanie gromią w sparingu

0
72

Hokeiści GKS Tychy po Memoriale Pavla Zabojnika rozegrali kolejny mecz sparingowy. Tym razem przed własną publicznością rozbili PGE Orlika Opole 6:0.
Dla zespołu Andreja Gusowa był to przedostatni mecz kontrolny w czasie letnich przygotowań. Tyszanie pokazali w nim, że są w dobrej formie, choć rywal do najmocniejszych nie należał.
Wicemistrzowie Polski doskonale rozpoczęli starcie, bo już w czwartej min. wyszli na prowadzenie. Wynik uderzeniem spod bandy otworzył Mateusz Bryk. Pięć min. później było już 2:0, a gola zdobył Kamil Kalinowski. W końcówce tercji strzelając bramkę z dobrej strony pokazał się testowany Vadisav Gavryk.
Po przerwie tyszanie nadal dominowali, a opolanie nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki. Mający problem ze skutecznością gospodarze zdobyli tylko dwa gole, których autorami byli Patryk Kogut i Michael Cichy. Wynik w trzeciej partii ustanowił Kogut, a GKS pewnie pokonał Orlika Opole 6:0.
Tyszanie w czwartek (31.08.) rozegrają ostatni mecz sparingowy. Na wyjeździe zmierzą się z HC Košice.
GKS Tychy – PGE Orlik Opole 6:0 (3:0, 2:0, 1:0).
1:0 Mateusz Bryk – Jarosław Rzeszutko – Vladislav Gavryk (03:33)
2:0 Kamil Kalinowski – Radosław Galant (08:05)
3:0 Vladisav Gavryk – Kamil Górny (13:27)
4:0 Patryk Kogut – Mateusz Bepierszcz (33:12)
5:0 Michael Cichy – Alex Szczechura – Vladislav Gavryk (35:01)
6:0 Patryk Kogut – Michael Kolarz (48:00) 4/5
GKS Tychy: John Murray (Kamil Lewartowski) – Mateusz Bryk, Michał Kotlorz; Vladislav Gavlik, Jarosław Rzeszutko, Adam Bagiński – Bartłomiej Pociecha, Bartosz Ciura; Radosław Galant, Kamil Kalinowski, Mateusz Bepierszcz – Kamil Górny, Ilya Kaznadzei; Kacper Guzik, Michael Cichy, Alex Szczechura – Marcin Horzelski, Michael Kolarz; Bartłomiej Jeziorski, Filip Komorski, Patryk Kogut.