10:0 piłkarek Polonii Tychy

0
375

Pewne trzy punkty i 10 goli przywiozły z Częstochowy piłkarki Polonii GKS Tychy. Debiut Dariusza Grzesika w roli trenera polonistek wypadł zatem znakomicie.
Tyszanki rozpoczęły ligową rywalizację od drugiej kolejki, bowiem mecz z MKS Myszków z pierwszej serii został przełożony. Do sezonu drużyna przygotowywała się pod kierunkiem nowego trenera Dariusza Grzesika. W kadrze nastąpiło sporo zmian. Odeszły Dorota Hałatek (Czarni Sosnowiec), Wiktoria Nowak i Magdalena Antkowiak (obie do GKS Katowice). Drużynę zasiliły natomiast: Zuzanna Struczewska (GKS Katowice, wypożyczenie do końca sezonu), Marta Puchałka, Agata Puchałka, Aleksandra Gonsior, Julia Jochemczyk, Martyna Jochemczyk (TS Stal Chełm Śląski), Angelika Nowak (Czarni Sosnowiec), Edyta Mazur (AKS Mikołów, poprzednie 6 miesięcy była wypożyczona).
Wynik meczu ze Stradomem Częstochowa mówi właściwie wszystko o przebiegu spotkania i przewadze tyszanek. Do przerwy Polonia prowadziła 3:0 po dwóch golach Noemi Dziekan i jednej bramce Aleksandry Gonsior. Po przerwie po dwa gole zdobyły Klaudia Tobiczyk i Edyta Mazur, a po jednej Agata Latusek, Wiktoria Ciszewska i Noemi Dziekan, która tym samym skompletowała hat-tricka. Prócz nich w Polonii grały: Zuzanna Struczewska (bramkarka) oraz Dagmara Lach, Alicja Stolarczyk, Paulina Czechowska, Oliwia Ogierman, Paulina Rybacka, rez. Agata Puchałka, Weronika Bielas, Marta Puchałka.
3 września Polonia GKS Tychy zaprasza na 5. edycję Turnieju Polonia Tychy Cup im. Karola Grzesika. Mecze rozegrane zostaną na boisku ul. Andersa, a w tym roku zawody przeznaczone dla dzieci z rocznika 2010 (dziewczynki 2009). W imprezie wystartuje 8 zespołów. Będą stoisko z atrakcjami: dmuchańce, boisko mobilne, zameczek piłkarski. Ponadto rozegrany zostanie mecz Wychowankowie Karola Grzesika – Oldboje GKS Tychy.