Sport Derby na początek A-klasy

Opublikowano 12 sierpnia, 2017 | przez Slawomir Buturla

0

Derby na początek A-klasy

Start rozgrywek w niższych ligach przyniesie Derby Tychów. OKS JUWe Tychy podejmuje na inaugurację A-klasy OKS Zet Tychy.

REKLAMA

Oba zespoły przed rokiem mierzyły się jako beniaminkowie w Lidze Okręgowej. Zarówno OKS JUWe, jak i OKS Zet jednak nie zdołały wywalczyć utrzymania i teraz swoje derby rozegrają w tyskiej A-klasie.

W poprzednim sezonie w jesiennym meczu OKS JUWe przegrał z „Zetką” 1:4. W rewanżu w Paprocanach pojedynek był bardziej wyrównany i zakończył się remisem 1:1.

Faworytem ponownie jest ekipa „Zetki”, w której stery przejął duet trenerski Tomasz Rączkowski i Krzysztof Bizacki. Pierwszy od lat współpracuje z grupami młodzieżowymi oraz rezerwą, drugi natomiast kontynuuje piłkarską karierę w tyskim klubie. Teraz będą odpowiadali za wyniki zespołu, który z pewnością będzie ponownie walczył o powrót do Okręgówki.

W OKS JUWe na stanowisku trenera pozostał Henryk Szafrański. Z zespołu odeszli jednak Kostrzewa (wrócił do MKS Lędziny) i Gorki (nie wznowił treningów), a doszli dwaj młodzi zawodnicy rezerwy GKS Tychy – Mateusz Banaś i Rafał Sobota, a także Kołodziej, Kościan i zdolni juniorzy.

Początek dzisiejszego (12.08) pojedynku w Jaroszowicach o godz. 17.00.

Sezon rozpoczyna również Siódemka Tychy, która jutro (niedziela, 13.08.) zagra na wyjeździe z Fortuną Wyry. Faworytem pojedynku są gospodarze, a początek gry o godz. 17.00.

fot. Łukasz Sobala

Podziel się informacją!Back to Top ↑