Sport Kontuzje i kolejny sparing

Opublikowano 11 sierpnia, 2017 | przez Slawomir Buturla

0

Kontuzje i kolejny sparing

GKS Tychy w pierwszym sparingu z Polonią Bytom zagrał bez kilku zawodników. Podczas dzisiejszego (11.08) rewanżu zabraknie natomiast Jakuba Witeckiego.

REKLAMA

W pierwszej grze sparingowej na lodzie zabrakło Michaela Cichego i Kamila Kalinowskiego. Pierwszy z nich nabawił się urazu podczas jednego z treningów w Tychach. Nowy napastnik GKS skręcił kostkę, na szczęście uraz nie eliminuje zawodnika z treningów na dłuższy okres.

Kamil Kalinowski natomiast miał problemy z plecami. Zawodnik jednak potrzebował tylko krótkiej przerwy i szybkiej rehabilitacji, by powrócić do zajęć.

Inaczej wygląda temat urazu Jakuba Witeckiego. Atakujący tyszan nabawił się takiej samej kontuzji jak piłkarski kapitan tyszan – Łukasz Grzeszczyk. Obaj mają problem z przepukliną pachwiny i obu czeka zabieg polegający na wprowadzeniu tytanowych siatek, które mają wzmocnić strukturę więzadła oraz mięśnie. Przerwa w grze ma potrwać nawet do ośmiu tygodni.

GKS Tychy dzisiaj rozegra drugi mecz sparingowy. Tyszanie w Bytomiu zmierzą się z Polonią, a początek starcia o godz. 18.00.

fot. Łukasz Sobala

Podziel się informacją!Back to Top ↑