Miasto Naczepa z węglem przygniotła samochód

Opublikowano 8 sierpnia, 2017 | przez Sylwia Witman

0

Naczepa z węglem przygniotła samochód

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 8 sierpnia około godziny 11.55 na zjeździe od strony Katowic Kostuchny na trasę DK 86. Ciężarówka wioząca węgiel przewróciła się i przygniotła samochód osobowy. Jedna osoba zginęła.

REKLAMA

Ciągnik siodłowy marki Scania z naczepą typu “wanna” (w której przewożone było około 30 ton węgla) wywrócił się na zakręcie. Przewrócona naczepa przygniotła przejeżdżający w kierunku przeciwnym samochód osobowy Nissan Xtrail.

Na miejscu zjawiły się trzy zastępy straży pożarnej, patrol policji i karetka pogotowia ratunkowego. Dodatkowo wezwano pomoc z OSP Lędziny oraz Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego z Dąbrowy Górniczej i Gliwic. Strażacy wydobyli z przysypanego i przygniecionego pojazdu dwie osoby: 85-letnią kobietę i 68-letniego mężczyznę. Zostali oni zabrani do szpitala na badania. Z relacji pasażerów wynikało, że w samochodzie jest jeszcze przysypana kobieta. Do pomocy została ściągnięta koparko ładowarka. Po prawie dwóch godzinach ciężkiej pracy udało się dostać do zgniecionego samochodu osobowego. Niestety będący na miejscu lekarz stwierdził zgon 57-letniej kierującej.

Kierowca samochodu ciężarowego (62 lata) nie odniósł żadnych obrażeń.

Na miejsce wezwani zostali policyjni technicy, grupa dochodzeniowo–śledcza oraz prokurator. Ruch w miejscu zdarzenia został całkowicie wstrzymany na ponad cztery godziny.

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci, winnym zdarzenia jest kierowca samochodu ciężarowego, który najprawdopodobniej nie dostosował prędkości i doprowadził do wywrócenia pojazdu na zakręcie. Na miejscu pracowali również funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego.

Tyscy policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą śledztwo w celu wyjaśnienia tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Foto: 112Tychy.pl

 

 

Podziel się informacją!Back to Top ↑