Miasto Lipiec w mieście

Opublikowano 12 lipca, 2017 | przez Sylwia Witman

0

Lipiec w mieście

Wszystkim, którzy spędzają pierwszy wakacyjny miesiąc w mieście, przypominamy z jakich atrakcji można w tym czasie korzystać.

REKLAMA

Na rolkach i z kijkami, czyli MOSiR zaprasza

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji tradycyjnie zaprasza latem na teren OW Paprocany, gdzie proponuje zajęcia jogi (środy o godz. 17.30, soboty o godz. 10), tai chi (w niedziele o godz. 10) oraz nordic walking (w każdy czwartek o godz. 18). Drugim miejscem spotkań amatorów rekreacji jest Park Miejski, gdzie w każdą środę o godz. 18 pod hasłem „Rusz się!” odbywa się trening ogólnorozwojowy na świeżym powietrzu. Też w parku, a ściślej na placu „pod Żyrafą” spotykają się miłośnicy jazdy na rolkach: w poniedziałki w godz. 17-18.30 grupa początkująca; w czwartki w tych samych godzinach – grupa zaawansowana.

MOSiR jest również organizatorem szeregu turniejów w siatkówce plażowej (najbliższe rozgrywki 15 i 16 lipca) na obiekcie przy ul. Brzozowej) oraz Wakacyjnej Ligi Koszykówki Ulicznej rozgrywanej przy Hali Sportowej (ul. Piłsudskiego).

Wakacje w Dolinie Jaworkowej

Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia zaprasza na „Wakacje profilaktyczne w Dolinie Jaworkowej w Tychach” prowadzone przez animatorów – pedagogów ze Stowarzyszenia Integracji i Aktywizacji Społecznej Osób i Rodzin „Od-Nowa”. Od 6 lipca do 31 sierpnia w każdy czwartek i piątek w godz. 15.30–18.30 w Dolinie Jaworkowej odbywają się zajęcia artystyczne, sportowe, rekreacyjne, plastyczne, prozdrowotne i profilaktyczne dla dzieci. W razie niepogody zajęcia zostaną przeniesione na inny dzień.

Muzeum na sportowo

Muzeum Miejskie i jego oddział Tyska Galeria Sportu zapraszają najmłodszych kibiców 19 lipca (godz. 11 w TGS na Stadionie Miejskim) na spotkanie „Od Realu do Bayernu, czyli poznajemy wielkie kluby”, podczas którego będzie okazja poznać historię tych drużyn, ich największe sukcesy i wpadki, a także przymierzyć koszulki i malować klubowe barwy.

Ze sportem związana będzie też gra miejska, którą muzeum organizuje 29 lipca na osiedlu „A” (start o godz. 11 na pl. św. Anny). „Mecz o Tychy” nie tylko ożywi całe osiedle, ale pozwoli odkryć pewną tajemnicę…

Czy wikingowie uprawiali sport? O to najmłodsi będą mogli zapytać podczas lipcowego spotkania w Klubie Południk, które w całości poświęcone będzie właśnie tym wojownikom z północy (22 lipca w Starym Magistracie).

Niedziele tematyczne

Na plac Baczyńskiego można się wybrać w weekendy, by wziąć udział w cyklu „Bacz na Niedzielę”. 16 lipca odbędzie się „Niedziela szachowa”, a następnie „Niedziela z GKS Tychy” (23.07) i „Niedziela z teatrem” (30.07).

MCK jest również organizatorem festynu osiedlowego, który 22 lipca odbędzie się na osiedlu „Osada” w Czułowie.

Muzyczne poranki na dziedzińcu

W kolejne lipcowe niedzielne przedpołudnia Teatr Mały zaprasza na swój dziedziniec, gdzie 16, 23 i 30 lipca zawsze o godz. 11., rozpoczynać się będą muzyczne poranki, z udziałem m.in. Saxesfull, God’s Property i orkiestry dętej kopalni „Piast”.

Na cykliczne imprezy filmowe zaprasza też w lipcu Pasaż Kultury Andromeda.

Zajęcia kulturalne

Miejska Biblioteka Publiczna nie zamyka, rzecz jasna, na wakacje swoich podwoi i zaprasza do swoich filii na zajęcia plastyczne, spotkania z książką i głośne czytanie.

Z kolei MDK nr 1 organizuje w lipcu zajęcia: taneczne, ruchowe, plastyczne, teatralne, wokalne i wokalno-instrumentalne. Oferuje również wycieczki do muzeum kinematografii w Łodzi, do Cieszyna, Pszczyny, Bielska-Białej oraz do Multikina w Tychach.

MDK nr 2, oprócz corocznych półkolonii, proponuje także wakacyjne zajęcia artystyczne, ekologiczne i naukowo-kosmiczne dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat.

Z ofertą półkolonii, czyli tzw. małych form wypoczynku, wyszli do najmłodszych tyszan także MCK (półkolonie w Klubie Wilkowyje oraz w Klubie Urbanowice) i TSM Oskard, która zajęcia dla wypoczywających w mieście dzieci organizować będzie w lipcu w swoich klubach osiedlowych: „Magdalena”, „Regina”, „Orion”, „Olimpia” i „Uszatek”.

Na rowerze po odznakę

Stowarzyszenie NOL Tychy zaprasza w lipcu na dwie imprezy. Pierwszą z nich będzie kolejny Tyski Nocny Rajd Rowerowy, który zaplanowano na 14.07 (zbiórka o godz. 21.30 na ryneczku os. „K”), zaś drugą – zwiedzanie i poznawanie miasta na rowerze, z przewodnikiem, w celu zdobycia Tyskiej Odznaki Krajoznawczej (23 lipca o godz. 9 – ryneczek osiedla „K”).

Szczegółowe informacje dotyczące wakacyjnych imprez w ramach „Lata w mieście” znaleźć można na stronie internetowej www.umtychy.pl/lato oraz na stronach poszczególnych organizatorów.

Foto: ARC

 

Podziel się informacją!Back to Top ↑