Sport TKS Auto Partner: Lato z Grand Prix Tychów

Opublikowano 19 czerwca, 2017 | przez Leszek Sobieraj

0

TKS Auto Partner: Lato z Grand Prix Tychów

TKS Tychy pozyskał sponsora tytularnego. II-ligowy zespół siatkówki mężczyzn występował będzie w sezonie 2017/2018 występował będzie nazwą TKS Auto Partner Tychy.

REKLAMA

- Pozyskanie sponsora to nie tylko zastrzyk finansowy, ale także dodatkowa motywacja, by stawiać sobie ambitne cele – powiedział Krzysztof Woźniak, dyrektor TKS. – Rozmawiamy o awansie i o tym, żeby w Tychach znowu była I liga. Zainteresowanie siatkówką jest bardzo duże, mamy grupę kibiców, którzy dopingują nas nie tylko na meczach w Tychach, ale także na wyjazdach. Awans nie będzie rzecz jasna sprawą prostą, bo inne zespoły także się wzmacniają. Na przykład mocny skład szykuje Jaworzno.

TKS kończy kompletowanie składu. Jak informowaliśmy, w ekipie pozostał Marcin Kozioł, który będzie grającym asystentem trenera Marcina Nycza, są Marcin Kantor, Marcin Wyspiański, Maciej Krzywiecki, Adam Łapuszyński, teraz dołączył do drużyny atakujący Jakub Aniołek, który ostatnio występował w Młodej PlusLidze w MKS Będzin. Na pozycji libero będzie występował Kacper Ledwoń wychowanek Jastrzębskiego Węgla. Niebawem kontrakty ma podpisać dwóch innych nowych siatkarzy – rozgrywający i środkowy. Skład TKS Auto Partner Tychy uzupełnią – jak to było w poprzednich latach – wychowankowie MOSM Tychy.

- Jeśli chodzi o drużynę kobiecą, to w zespole Krzysztofa Pałki zostają wszystkie dziewczyny, za wyjątkiem Aleksandry Juszczyk, która zrezygnowała ze względu na pracę zawodową. Jest także grupa młodszych zawodniczek, z których część już grała w pierwszej drużynie i nie będzie problemów, by zasiliły kadrę. Wszystkie siatkarki to tyszanki, co nas – działaczy – dodatkowo cieszy. Drużyny rozpoczną przygotowania do sezonu w połowie sierpnia, a rozgrywki rusza pod koniec września – dodał Krzysztof Woźniak.

Do ubiegłego tygodnia trzeba było zgłosić drużyny do ligi. TKS Tychy będzie reprezentowany w II lidze nadal przez zespół męski i żeński. Na razie jednak nie wiadomo, jakim systemem toczyć się będą rozgrywki i do jakich grup trafią tyskie zespoły.

* * *

TKS Auto Partner i MOSiR są organizatorami Letniego Grand Prix Tychów w siatkówce plażowej. W niedzielę rozegrano pierwszy turniej. Wystartowało 14 par, w tym 9 z Tychów, jedna – żeńska para z Sosnowca oraz zawodnicy z Katowic, Łazisk Górnych

Jastrzębia, Zebrzydowic i Psar. W półfinałach Tarnowski – Szuplak przegrali z Szymczakiem – Janikiem 1:2 (14:16, 16:14 i 5:11), a w drugim półfinale Gepfert – Łata wygrali z parą Setlak-Florek 2:0 (15:10 i 18:16). Na trzecim miejscu zakończyli zawody Tarnowski – Szuplak (Tychy), pokonując Setlaka – Franka (Zebrzydowice) 2:1 (8:15, 15:12, 18:16). Był to bardzo wyrównany pojedynek – trzeciego seta grano do 11, a zakończył się… 18:16.

Zwyciężył duet Grzegorz Łata – Przemysław Gepfert, wygrywając z wychowankami MOSM – Adamem Szymczakiem i Konradem Janikiem 2:0 (15:8 i 15:10).

Oto klasyfikacja po 1 turnieju: 1. Gepfert/Łata, 2. Szymczak/Janik, 3. Tarnowski/Szuplak, 4 Setlak/Franek, 5-6. Woźniak/Mrozik, Malinowski/Cofała.

 

Na zdjęciu Aleksander Górecki, prezes Auto Partner i Krzysztof Woźniak, dyrektor TKS Tychy podpisali umowę o współpracy.

 

 

Podziel się informacją!Back to Top ↑