Sport Fidziukiewicz za Świerczoka

Opublikowano 17 czerwca, 2017 | przez Slawomir Buturla

0

Fidziukiewicz za Świerczoka

W GKS Tychy doszło do roszady wśród napastników. Klub opuścił Jakub Świerczok, a jego miejsce zajął sprowadzony Michał Fidziukiewicz.

REKLAMA

Świerczok w Tychach spędził rok czasu, by odbudować się i wrócić na najwyższy poziom rozgrywkowy w kraju. Tyszanin podpisał trzyletnią umowę z Zagłębiem Lubin.

24-latek przeżywał sporo wzlotów i upadków w minionym sezonie. Świerczok w rundzie jesiennej zdobył zaledwie trzy gole. Drugie półrocze było przeplatane dobrymi i słabymi występami, ale atakujący zdobył już 13 goli co dało mu drugie miejsce wśród najskuteczniejszych graczy Nice I ligi.

Miejsce Świerczoka w GKS Tychy zajmie Michał Fidziukiewicz, który związał się z klubem do końca czerwca 2019 roku.

Zawodnik przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Jagiellonii Białystok, w której barwach zadebiutował w Ekstraklasie. 26-letni napastnik występował też w Ruchu Wysokie Mazowieckie, Dąb Dąbrowie Białostocka czy Gryfie Wejherowo. Fidziukiewicz dwa lata spędził w belgijskim Koninklijke Bocholter VV. W ciągu dwóch lat gry w tej drużynie zaliczył 61 meczów i strzelił 34 bramki.

Po powrocie do kraju związał się z Zagłębiem Sosnowiec, gdzie leczył poważną kontuzję biodra. Dla sosnowiczan zdobył jednak 14 goli w poprzednim sezonie, a w minionych rozgrywkach trafił czterokrotnie, w tym raz pokonał Pawła Florka.

Foto: Łukasz Sobala

Podziel się informacją!Back to Top ↑