Opublikowano 21 maja, 2017 | przez Ewa Strzoda

Wymiana murawy na stadionie zakończona

Wymiana murawy na Stadionie Miejskim Tychy zakończona. Do wtorku (23.05) potrwają jeszcze prace kosmetyczne. Na nowej murawie już w czwartek (25.05) zagrają piłkarze GKS Tychy i Wisły Puławy.

REKLAMA

Prace związane z wymianą murawy rozpoczęły się zaraz po spotkaniu ze Zniczem Pruszków. Ze Stadionu Miejskiego zniknęła zarówno stara murawa, jak i stara warstwa wegetacyjna. Następnym etapem było nawożenie podkładu oraz profilowanie boiska. Ostatnim procesem było układanie rolek z nową trawą.

Nad przebiegiem prac czuwa doświadczony greenkeeper. Dariusz Kozielski pielęgnacją traw zajmuje się już od dziesięciu lat. Pod jego opieką są także inne boiska w województwie śląskim.

Wymiana murawy to przede wszystkim duża operacja logistyczna. W sumie 120 tirów wywiozło około 3000 ton ziemi i piasku. Następnie kilkadziesiąt ciężarówek dostarczyło około 8400 m/kw. rolek trawy. Na placu budowy pracowało kilkadziesiąt osób, zarówno w dzień i w nocy. Murawa została wymieniona w ramach obowiązującej gwarancji. Za przeprowadzenie tej operacji odpowiadają: Mostostal Warszawa i Tyski Sport S.A.

Foto i video: mat. pras. Tyski Sport

Podziel się informacją!Back to Top ↑