Mistrzowski brąz Atomówek. Tyszanki wróciły na podium MP!

0
77

Trzykrotne mistrzynie Polski – Atomówki GKS Tychy wróciły na podium Polskiej Ligi Hokeja Kobiet! Tyszanki po ciężkim boju pokonały w rewanżu Kojotki Naprzód Janów 2:1 i zdobyły brązowy medal. Pierwszy mecz podopieczne Dariusza Garbocza wygrały 3:2.
Tyszanki odzyskały miejsce na podium po 8 latach, bowiem po ostatnie złoto sięgnęły w 2009 roku. Przed decydującym meczem stanęły jednak przed trudnym zadaniem.
– Właściwie do końca nie było wiadomo, czy zagramy w pełnym składzie, bo kontuzji uległa Paulina Kulas, a potem zachorowały Agnieszka Dziedzioch i Sylwia Łaskawska – powiedział Jacek Marczyk, dyrektor sportowy GKS Atomówki. – Dopiero po piątkowym treningu pojawiła się nadzieja, że zagrają w meczu z Kojotkami, ale ich forma była pod znakiem zapytania. Można powiedzieć, że ten sukces rodził się w bólach, dlatego tym bardziej całej drużynie należą się słowa uznania.
Mecz w Janowie był bardzo wyrównany i od początku było wiadomo, że o wyniku może przesądzić jeden błąd, jedna bramka. Choć tyszanki grały często w osłabieniu, bardzo dobrze sobie radziły w obronie, a podporą defensywy była bramkarka Małgorzata Burda-Krokosz. Pierwsza tercja nie przyniosła goli. Atomówki, mając za sobą wygrany pierwszy mecz, spokojnie wyczekiwały co zrobią rywalki, choć starały się wykorzystać każdą okazję do zmiany wyniku. W drugiej tercji, w ciągu niespełna trzech minut – pomiędzy 33 a 35 minutą, dwukrotnie pokonały bramkarkę Kojotek. Najpierw Katarzyna Frąckowiak przejęła krążek na środku, wjechała w tercję obronną rywalek, gdzie zwodem wymanewrowała obrończynie i strzeliła pewnie z bliska. Drugą bramkę zdobyła Agnieszka Dziedzioch silnym strzałem, tuż przy słupku. Rywalki odpowiedziały golem 14 sekund przed końcem tercji.
Tyszanki były przygotowane do huraganowego ataku Kojotek w trzeciej tercji. Przewaga jednej bramki to niewiele, więc cały czas musiały być bardzo czujne. Broniły się jednak skutecznie, mając oparcie w świetnie dysponowanej tyskiej bramkarce. Wynik już się nie zmienił i tak nasze hokeistki sięgnęły po mistrzowski brąz. Gratulacje dla całej ekipy!
Kojotki Naprzód Janów – Atomówki GKS Tychy 1:2 (0:0, 1:2, 0:0). Bramki: Katarzyna Frąckowiak, Agnieszka Dziedzioch.
Atomowki GKS Tychy: Małgorzata Burda-Krokosz, Natalia Harańczyk(ng) – Paulina Sztyper, Klaudia Musioł, Sylwia Łaskawska, Katarzyna Frąckowiak, Agnieszka Dziedzioch – Oliwia Garbocz, Dominika Marczyk, Paulina Kulas, Pamela Urbańska, Nicola Sosnowska – Agnieszka Nadzimek, Alicja Kopciara, Wiktoria Kędra, Aleksandra Górska, Karolina Kosma, Laura Frankowska.