Opublikowano 28 października, 2016 | przez Ewa Strzoda

Straż pożarna w zakładzie Mastera

Zakończyły się trzydniowe ćwiczenia przeciwpożarowe w zakładzie zagospodarowania odpadów spółki Master przy ul. Lokalnej. Strażacy przeprowadzili próby akcji gaśniczych na dachu zakładu i wewnątrz budynku. Pracownicy wzięli udział w próbnej ewakuacji i przeszkoleniu.

REKLAMA

- Była to cała seria prób, sprawdzenie wszystkich elementów związanych z zabezpieczeniem przeciwpożarowym – mówi Sławomir Sobociński, dyrektor ds. handlu i logistyki w spółce Master Odpady i Energia. – Wszystko zadziałało sprawnie. Takie próby jak ta staramy się organizować raz w roku, ale wszystkie elementy systemu ppoż na bieżąco monitorowane, czuwa nad tym cala nasza jednostka BHP.

Jednak, jak podkreśla Sławomir Sobociński, ostrożności nigdy za wiele. – Mamy do czynienia z odpadami, może tu dojść do samozapłonów i mieliśmy już jeden taki incydent – mówi. – W odpadach zdarzyła się butelka z płynem łatwopalnym. Na szczęście wiedza naszych pracowników, zdobyta właśnie podczas takich szkoleń, zadziałał znakomicie i sytuacje udało się natychmiast opanować.

Tekst i zdjęcia: Sylwia Witman

Kamera i montaż: Krzysztof Poppe

Podziel się informacją!Back to Top ↑