Deichmann: Potrójny sukces Siódemki

0
152

Tegoroczna edycja turnieju Deichmann Mini Mistrzostwa zakończyła się spektakularnym sukcesem Siódemki Tychy. Najmłodsi piłkarze tego klubu – pod szyldem Brazylii – triumfowali w obu kategoriach wiekowych, na dodatek trzecie miejsce zajęła drużyna Siódemki, występująca pod nazwą Argentyna.
Jak się okazało, „Brazylijczycy” z Siódemki okazali się bezkonkurencyjni zarówno w kategorii U 9, jak i U 11 i teraz obie drużyny wezmą udział w ogólnopolskim turnieju finałowym, który rozegrany zostanie 24-26 czerwca w Wałbrzychu.
Rozgrywki Deichmann Mini Mistrzostwa dla dziewcząt i chłopców w wieku 7-11 lat trwały dwa miesiące. Młodzi piłkarze spotykali się w każdy weekend nie tylko w ramach tego turnieju. Akademia Piłki Nożnej GKS Tychy (która jest współorganizatorem turnieju Deichmanna) zgłosiła swoje ekipy do organizowanych przez siebie rozgrywek Ligi Młodych Talentów. Mecze także odbywały się w weekendy, a do tego trzeba jeszcze dodać prowadzone przesz Akademię PN rozgrywki przedszkolaków – Festyn Mistrzów. To dlatego mieliśmy ostatnio w Tychach prawdziwie wielkie piłkarskie weekendy, w których każdorazowo uczestniczyło około 2 tys. zawodniczek i zawodników!
W sumie, w tegorocznych zawodach Deichmann Mini Mistrzostwa rywalizowały 59 drużyny. W grupie młodszej – U 9 Brazylia wygrała w finale z Portugalią, a po brąz sięgnął zespół Kanady. Z kolei w starszej – U 11 – Brazylia zwyciężyła w finale Niemcy, a brązowy medal przypadł Argentynie.