GKS Tychy-Radomiak 0:1

0
90

W meczu 32. kolejki ligowej, piłkarze GKS Tychy ulegli na własnym terenie drużynie Radomiaka Radom 0:1 (0:0). Gola na wagę trzech punktów dla gości zdobył w końcówce spotkania Mateusz Radecki.
W 11. minucie bardzo groźnie było pod bramką przyjezdnych, bowiem najpierw strzelał Łukasz Grzeszczyk, a dobitkę Matusza Grzybka instynktownie wybronił golkiper Radomiaka. Chwilę później zza pola karnego uderzał Stepan Hirśkyj, jednak tym razem futbolówka nieznacznie minęła prawy słupek.
Tyszanie przeważali, stwarzali sobie sytuacje bramkowe, które jednak nie zamieniały się na bramki. Po przerwie dwukrotnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w polu karnym radomian bliski szczęścia był Daniel Tanżyna. W 61. minucie świetną obroną główki popisał się Adrian Szady, a w kolejnej sytuacji obrońcy GKS piłka przeszła nad poprzeczką.
Wszystko, co kluczowe w tym pojedynku wydarzyło się w końcowych minutach. Przy bezbramkowym remisie, w 78. minucie gry w szesnastce gości pociągany za koszulkę był Tanżyna, ale arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego dla „Trójkolorowych”.
Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry podopieczni Wernera Liczki wyprowadzili szybką akcję, po której Pawła Florka pokonał Mateusz Radecki. Tyszanie natychmiast przejęli inicjatywę, ale nie zdołali już zdobyć choćby jednego punktu.
Walka o awans do I ligi wciąż jednak trwa, na dwie kolejki przed końcem sezonu GKS zajmuje trzecie miejsce w tabeli.
GKS Tychy – Radomiak Radom 0:1 (0:0)