Z rabatem do Gwiazd Techniki

0
31

Od 1 grudnia mamy kolejny argument, aby poznawać przemysłową historię regionu. Tyskie Browarium, Kopalnia GUIDO w Zabrzu oraz Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach, czyli Gwiazdy Szlaku Zabytków Techniki, będą dostępne taniej. Dla kogo?
Program rabatowy jest skierowany do wszystkich osób indywidualnych i grup zorganizowanych. Kto odwiedzi jeden obiekt, może otrzymać 20% zniżki przy zakupie biletu w kolejnej Gwieździe Techniki. Aby skorzystać z rabatu, należy zostawić sobie dowód zakupu (paragon lub fakturę) albo datowany bilet wstępu w obiekcie biorącym udział w programie. Dzięki tej promocji czteroosobowa rodzina odwiedzająca Kopalnię GUIDO może zaoszczędzić prawie 33 zł. W przypadku Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach zaoszczędzimy 26 zł. Uwaga! Trzeba pamiętać, że Tyskie Browarium mogą zwiedzać jedynie osoby pełnoletnie.
To nie jedyny projekt łączący wiodące obiekty Szlaku Zabytków Techniki. W marcu br. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgłosiło do Komisji Europejskiej wspólny wniosek trzech Gwiazd Techniki o przyznanie Znaku Dziedzictwa Europejskiego. Każdego roku tytuł ten otrzymują obiekty i miejsca, które odegrały znaczącą rolę w historii i kulturze Europy oraz budowaniu Unii Europejskiej. Znak Dziedzictwa Europejskiego to nie tylko wyjątkowe wyróżnienie. Ma on także wspomagać rozwój turystyki kulturalnej i przynosić korzyści gospodarcze. O tym, czy Gwiazdy Techniki zostaną uhonorowane tytułem, poinformuje Komisja Europejska na początku przyszłego roku.
W aplikacji podkreślono, jak wielką rolę odegrała industrializacja integrująca na nowo mieszkańców Europy w oparciu o mobilność społeczną, wolność osobistą i ekonomiczną, prawo wyboru i realizacji kariery. Dzięki tym wartościom powstały: Kopalnia Guido w Zabrzu, Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach i Tyskie Browarium, obiekty Szlaku, które dziś pozwalają nam odkrywać nie tylko przemysłowe historie – mówi Henryk Mercik, członek Zarządu Województwa Śląskiego. – Program rabatowy jeszcze bardziej ułatwi poznawanie fascynującej roli industrializacji w dziejach Europy – dodaje.
Akcja ruszyła 1 grudnia i potrwa do 30 kwietnia 2016 roku. Regulamin programu rabatowego znajduje się na stronach internetowych organizatorów oraz w serwisie Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego.
Fot. ARC/mat. pras.