Wyjazdowa porażka hokeistów GKS

0
16

Hokeiści GKS Tychy wciąż nie mogą znaleźć sposobu na pokonanie Podhala Nowy Targ. Tyszanie przegrali kolejny już raz, tym razem 2:4.
Zespół Jiri Sejby do Nowego Targu jechał w dobrych nastrojach, bo po dwóch domowych wygranych. Podhale jednak od początku narzuciło swój styl gry i zdominowało tyszan, wygrywając już 15. mecz z rzędu przed własną publicznością!
Pierwsza tercja była kapitalna w wykonaniu gospodarzy, którzy na prowadzenie wyszli już po pięciu min. gry. Pięć min. później Kamil Kosowski drugi raz skapitulował, a tyską obronę drugi raz zawodnik Podhala ograł indywidualną akcją. Po kwadransie gry „Szarotki” wykorzystały okres gry w przewadze, a krążek z najbliższej odległości wepchnął do bramki Kacper Bryniczka. Po tym golu Kosowskiego zmienił Stefan Zigardy.
W drugiej tercji to tyszanie przeważali i odważniej atakowali. Efekt lepszej gry GKS można było zobaczyć po pół godz. gry, kiedy to po solowej akcji Marcin Kolusz zdobył pierwszego gola. Zespół Sejby złapał wiatr w żagle i w 38. min. po trafieniu Mikołaja Łopuskiego miał już tylko gola straty. Wcześniej kapitalnie w bramce Podhala spisywał się Raszka, a raz z pomocą przyszedł mu słupek.
W trzeciej tercji GKS Tychy miał przewagę optyczną, ale nie potrafił sforsować defensywy gospodarzy. Ci z kolei wyprowadzali groźne kontrataki. W końcówce Jiri Sejba postawił wszystko na jedną kartę i zdecydował się wycofać bramkarza. Przewaga liczebna nie przyniosła efektu, a co gorsza po stracie Josefa Vitka gospodarze zdobyli czwartą bramkę.
Podhale Nowy Targ – GKS Tychy 4:2 (3:0, 0:2, 1:0).
1:0 Jarmo Jokila (04:44)
2:0 Jussi Tapio – Jarmo Jokila (09:38)
3:0 Kacper Bryniczka – Damian Tomasik – Patryk Wronka (14:17) 5/4
3:1 Marcin Kolusz – Mikołaj Łopuski (30:16)
3:2 Mikołaj Łopuski – Jarosław Rzeszutko (37:24)
4:2 Jussi Tapio – Jarmo Jokila (59:38) do pustej bramki
GKS Tychy: Kamil Kosowski (Stefan Zigardy) – Bartosz Ciura, Michael Kolarz; Adam Bagiński, Radosław Galant, Mateusz Bepierszcz – Jaroslav Hertl, Bartłomiej Pociecha; Mikołaj Łopuski, Kamil Kalinowski, Marcin Kolusz – Mateusz Bryk, Michał Kotlorz; Filip Komorski, Jarosław Rzeszutko, Josef Vitek – Dawid Majoch, Patryk Kogut, Bartłomiej Jeziorski.