Tyszanie nie dali szans krakowianom

0
37

Hokeiści GKS Tychy utrzymują wysoką formę. Tyszanie rozbili Comarch Cracovię 4:1 i tracą do lidera już tylko trzy oczka.
GKS Tychy zawsze miał sporo problemów z rywalami z Krakowa. W tym sezonie jednak wszystkie mecze rozstrzygali na swoją korzyść. Nie inaczej było w piątkowy wieczór.
Pierwsza tercja była bardzo wyrównana, a oba zespoły pilnowały założeń taktycznych. Krakowianie byli zmobilizowani i chcieli wziąć rewanż za poprzednie porażki, ale tyszanie nie dopuszczali do groźniejszych sytuacji pod swoją bramką. Taki obraz gry miał miejsce do 30. min.
Wówczas Flip Komorski wykorzystał podanie zza bramki od Josefa Vitka i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Chwilę później Bartłomiej Pociecha powinien podwyższyć prowadzenie, ale przegrał pojedynek z bramkarzem krakowian. W 34. min. znowu dał o sobie znać duet Komorski-Vitek, a pierwszy drugi raz wpisał się na listę strzelców. Przewaga GKS rosła, a trzecią bramkę mógł zdobyć Mateusz Bepierszcz, który jednak zmarnował rzut karny. Zemściło się to, a Damian Słaboń wykorzystał liczebną przewagę Cracovii i strzelił kontaktową bramkę.
Odpowiedź zespołu Jiri Sejby była niemal natychmiastowa. Osiem sek. przed syreną kończącą tercję to gospodarze wykorzystali przewagę. Na listę strzelców wprowadzając więcej spokoju wpisał się Michał Kotlorz. Po przerwie tyszanie nie forsowali tempa, ale starali się kontrolować sytuację na lodzie. Mieli też swoje okazje po kontratakach, ale Adam Bagiński i Jarosław Rzeszutko nie potrafili z nich skorzystać. Dopiero na dwie min. przed końcem Kamil Kalinowski ustanowił wynik na 4:1.
GKS Tychy – Comarch Cracovia 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
1:0 Filip Komorski – Josef Vitek (29:34)
2:0 Filip Komorski – Josef Vitek (33:45)
2:1 Damian Słaboń – Adam Domogała – Peter Novajovsky (39:10) 5/4
3:1 Michał Kotlorz – Josef Vitek (39:52) 5/4
4:1 Kamil Kalinowski – Mikołaj Łopuski – Marcin Kolusz (58:09) 5/4
GKS Tychy: Kamil Kosowski (Stefan Zigardy) – Michael Kolarz, Bartosz Ciura; Mateusz Bepierszcz, Radosław Galant, Adam Bagiński – Bartłomiej Pociecha, Jaroslav Hertl; Mikołaj Łopuski, Kamil Kalinowski, Marcin Kolusz – Michał Kotlorz, Mateusz Bryk; Filip Komorski, Jarosław Rzeszutko, Josef Vitek – Dawid Majoch, Patryk Kogut, Bartłomiej Jeziorski.