GKS Tychy w finale!

0
40

Hokeiści GKS Tychy pokazali charakter w turnieju III rundy Pucharu Kontynentalnego. Tyszanie w trzecim meczu pokonali HK Kremenchuk 3:1 i dzięki wygranej Rouen Dragons nad Shakhtarem Soligorsk awansowali do finału Pucharu Kontynentalnego!
Zespół Jiri Sejby potrzebował wygranej w ostatnim meczu i musiał liczyć na zwycięstwo gospodarzy nad białoruskim Shakhtarem Soligorsk. Tyszanie swój plan wypełnili, a Rouen Dragons pomogli im w historycznym sukcesie.
Tyszanie od początku spotkania z Ukraińcami przeważali i dyktowali warunki gry. Wynik otworzył w 10. min. Jarosław Rzeszutko wykorzystując podanie Mateusz Bryka. Jeden gol to było zdecydowanie dla tyszan, którzy nadal atakowali nie zapominając o obronie swojej bramki. Na 23 sek. przed przerwą zespół Sejby zadał kolejny cios. Ponownie na listę strzelców wpisał się Rzeszutko, tym razem po akcji z Dawidem Majochem i Michałem Kotlorzem.
W drugiej tercji padł jeden gol, a zdobyli go rywale. Zawodnicy HK Kremechuk wykorzystali grę w przewadze i zdobyli kontaktową bramkę. Minimalna przewaga tyszan zapowiadała ekscytującą końcówkę. Żeby tego uniknąć GKS Tychy ruszył do kolejnych ataków, a ich efektem było trafienie Radosława Galanta podczas gry w przewadze tyszan na nieco ponad cztery min. przed końcem.
GKS Tychy swoje zadanie wykonał i pokonał Ukraiński zespół. By awansować do finału potrzebował jednak więcej – porażki Shakhtaru Soligorsk. W tym pomogli gospodarze, którzy wygrali 1:0 dając GKS awans, a sobie pierwsze miejsce w tabeli.
GKS Tychy – HK Kremenchuk 3:1 (2:0, 0:1,  1:0).
1:0 Jarosław Rzeszutko – Mateusz Bryk (09:57)
2:0 Jarosław Rzeszutko – Dawid Majoch – Michał Kotlorz (19:37)
2:1 Kyrylo Zhovnir – Volodymyr Romanenko – Sevastian Karpenko (35:33) 5/4
3:1 Radosław Galant – Michał Kotlorz (55:57) 5/4
GKS Tychy: Stefan Zigardy (Kamil Kosowski) – Bartosz Ciura, Michael Kolarz; Adam Bagiński, Radosław Galant, Jakub Witecki – Bartłomiej Pociecha, Jaroslav Hertl; Kamil Kalinowski, Mikołaj Łopuski, Marcin Kolusz – Mateusz Bryk, Michał Kotlorz; Filip Komorski, Josef Vitek, Mateusz Bepierszcz – Jarosław Rzeszutko, Dawid Majoch, Patryk Kogut, Bartłomiej Jeziorski.