Pogoń Prudnik lepsza od GKS

0
30

Koszykarze GKS Tychy przegrali drugi sparing. Tyszanie w sparingowym minimaratonie najpierw ulegli GTK Gliwice, a wczoraj (sobota, 29 sierpnia) uznali wyższość Pogoni Prudnik.
Tyszanie po porażce z GTK Gliwice mierzyli się z Pogonią Prudnik. Obaj rywale byli bardzo wymagający, a tyszanie nie sprostali wyzwaniu i musieli uznać wyższość obu ekip.
Pierwsza kwarta starcia z Pogonią była wyrównana, ale zakończyła się minimalnie na korzyść gości. W drugiej ekipa przyjezdnych narzuciła swój styl gry i była bardzo skuteczna zarówno w ataku, jak i obronie. Dzięki temu na przerwę tyszanie schodzili przegrywając 39:50.
Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił, choć podopieczni Tomasza Jagiełki dążyli do zmniejszenia strat. Mimo to Pogoń powiększyła przewagę o dwa oczka. Dopiero w czwartej kwarcie tyszanie nieco zmniejszyli stratę, bo wygrali tę partię czterema punktami. Ostatecznie GKS przegrał 85:94.
W kolejny weekend GKS czeka turniej w Krośnie, gdzie prócz gospodarzy zagrają ekipy z Siedlec i Tarnobrzegu.
GKS Tychy – MeritumKredyt Pogoń Prudnik 85:94 (17:19, 22:31, 20:22, 26:22).
GKS Tychy: Dziemba 17, Barycz 15, Olczak 12, Szpyrka 11, Bzdyra 11, Piechowicz 9, Basiński 4, Hałas 3, Markowicz 2, Deja 1.