Leśny Puchar MTB

0
110

W nietypowej formule rozgrywany był Leśny Puchar MTB. Zawodnicy ścigali się, ale nie mając ze sobą kontaktu, bowiem każdy startował indywidualnie na czas.
Startujący rywalizowali w pięciu kategoriach – czterech męskich i jednej kobiecej. W tej drugiej tradycyjnie już wygrała zawodniczka Choma Team – Dagmara Drabik. W zawodach wystartował również jej trener – Bogdan Choma zajmując czwarte miejsce i szóste w kategorii open.
Dagmara Drabik, która trasę pokonała w czasie 28:05 wyprzedziła Annę Wajzer (34:25) oraz Edytę Mróz (37:34). Łącznie w Pucharze Leśnym MTB wystartowało sześć pań.
Bardzo ciekawa była rywalizacja wśród mężczyzn, którzy podzieleni byli na cztery kategorie. W M1 górował Tomasz Kubik (27:18) przed Wojciechem Stolem (28:15) i Krzysztofem Pałęgą (31:07). Paweł Prudło (24:27) wygrał wyścig w kategorii M2. Zawodnik wyprzedził Szymona Chromika (26:49) i Marcina Cuprysia (28:05).
W grupie M3 startował właśnie trener Choma, któremu do miejsca na podium zabrakło 2 sekund! W tej kategorii wygrał Adam Dziuk (24:05) przed Pawłem Witkosiem (26:19) i Marcinem Żurawikiem (26:33). M4 zdecydowaną przewagą wygrał Tomasz Ligocki (26:30) wyprzedzając Rafała Shmidta (27:57) i Karola Kasprowiaka (29:12).
Łącznie w Leśnym Pucharze MTB wzięło udział 75 zawodników i tylko dwójka nie ukończyła trasy.